مهناز افشار به دادگاه احضار شد
مهناز افشار، بازیگر مشهور سینمای ایران، به دادگاه احضار شده است.

یک روحانی اهل استان مازندران، به نام غفار دریاباری از خانم افشار به اتهام "تشویش اذهان عمومی و انتشار اکاذیب" شکایت کرده است.

تصویر چهره آقای دریاباری در یک حساب توییتر با نام "مصطفی حجازی" استفاده شده بود، که به گفته او حسابی جعلی است و ارتباطی با آقای دریاباری ندارد.

خانم افشار یکی از توییت‌های این حساب به گفته آقای دریاباری جعلی را نقد کرده بود.

پس از قتل یک روحانی در همدان، جریان "حزب‌اللهی" در توییتر موجی علیه مهناز افشار به راه انداخت و توییت انتقادی خانم افشار را به قتل روحانی همدانی ربط داد.

حساب "مصطفی حجازی" در توییتی از زنان ایرانی خواسته بود "در حد توان خود به صیغه برادران حشد الشعبی در بیایند."

مهناز افشار چنین کاری را "حقارت" خواند و از "ساکت ماندن" در برابر آن انتقاد کرد.

این توییت خانم افشار پاک شده و حساب "مصطفی حجازی" هم در توییتر غیرفعال شده است.

وکیل غفار دریاباری می‌گوید مهناز افشار با همرسانی و نقد توییت، باعث "تصویر و متنی جعلی که... تا قبل از آن هم دیده نشده بود، باعث شد این طلبه از همه جا بی‌خبر مورد هجمه افراد و تهدید و توهین قرار گیرد."

غفار دریاباری، که تصویر چهره‌اش به عنوان عکس پروفایل حساب "مصطفی حجازی" استفاده شده بود می‌گوید پیش از این هیچ فعالیتی در شبکه‌های مجازی نداشته است.

مهناز افشار به جز پرونده شکایت غفار دریاباری، پرونده‌ای دیگر هم برای اتهام "تشویق مردم به فساد و فحشا" دارد، که به اظهارات او در حمایت از "دختران خیابان انقلاب" و انتقاد از حجاب اجباری در ایران مربوط است.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.