یوروویژن در اسرائیل؛ اجرای مدونا در ابهام و درخواست تحریم مسابقات
برگزارکنندگان رقابت‌های موسیقی یوروویژن می‌گویند ممکن است مدونا در مسابقات موسیقی یوروویژن اجرایی نداشته باشد چون به گفته آنها او هنوز قرارداد اجرا برای هنرمندان مهمان را امضا نکرده است.

مرحله نهایی این رقابت‌ها روز شنبه ۱۸ مه ( ۲۸ اردیبهشت) در شهر تل‌آویو در اسرائیل برگزار می‌شود.

یون اولا ساند، مدیر یوروویژن، روز دوشنبه گفت "اتحادیه پخش اروپایی تا کنون اجرای مدونا را تایید نکرده است. اگر قرارداد امضا نشود او نمی‌تواند روی صحنه حاضر شود."

پیشتر مدیران برنامه‌های مدونا در آمریکا و بریتانیا از حضور او به عنوان خواننده مهمان در یوروویژن خبر داده بودند.

آنها گفته بودند که این ستاره موسیقی پاپ دو آهنگ در این مراسم اجرا خواهد کرد؛ یکی از آلبوم جدید "مادام اکس" و دیگری از آهنگ‌های قدیمی او که گفته می‌شد آهنگ Like A Prayer خواهد بود.

در آن زمان برگزارکنندگان یوروویژن خبر اعلام شده از سوی مدیر برنامه‌های مدونا را تایید نکردند و گفتند که هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است، هر چند به نظر می‌رسید که قرارهای اولیه گذاشته شده است.

روزنامه اسرائیلی جروزالم‌پست گزار ش داده است که مدونا برای تمرین اجراهای خود روز چهارشنبه وارد تل‌آویو خواهد شد.

اگر برنامه مدونا لغو شود مشخص نیست که یوروویژن چگونه می‌خواهد جای او را در نیمه مسابقات پر کند.

هر چند که اجراهای دیگری هم از هنرمندان مهمان مانند برندگان سابق یوروویژن انجام خواهد شد.

نتا
نتا، برنده اسرائیلی یوروویژن ۲۰۱۸

درخواست تحریم
مسابقات امسال برای اولین بار در اسرائیل برگزار می‌‍شود که نماینده‌اش نتا توانست با آهنگ اسباب‌بازی در رقابت‌های سال ۲۰۱۸ برنده شود.

اما برخی فعالان حقوق بشر از هنرمندان و شرکت‌کنندگان خواسته‌اند این رقابت‌ها را به دلیل کارنامه حقوق بشری اسرائیل تحریم کنند.

در ماه ژانویه تعدادی از هنرمندان و چهره‌های سرشناس بریتانیایی از جمله پیتر گابریل، راجر واترز، ویوین وستوود و مایک لی با امضای نامه‌ای از بی‌بی‌سی خواستند پخش رقابت‌های یوروویژن سال ۲۰۱۹ را لغو کند.

امضاکنندگان این نامه از اسرائیل به دلیل اشغال مناطق فلسطینی انتقاد کردند و نوشتند: "ممکن است یوروویژن رقابتی برای تفریح و سرگرمی باشد اما از ملاحظات حقوق بشری استثنا نیست و ما نمی‌توانیم نقض سیستماتیک حقوق فلسطینیان از سوی اسرائیل را نادیده بگیریم."

راجرز واترز
راجرز واترز، هنرمند مشهور بریتانیایی از جمله امضاکنندگان نامه درخواست تحریم یوروویژن در اسرائیل است

مخالفان تحریم اسرائیل می‌گویند چنین اقدامی با "روح همبستگی" یوروویژن مغایرت دارد.

چهره‌ها‌ی مشهور دیگری مانند استیون فرای و شارون آزبورن نامه‌ای در مقابل نامه درخواست‌کنندگان تحریم امضا کرده‌اند و در آن نوشته‌اند "جنبش تحریم فرهنگی هم به ضرر اسرائیلی‌ها و هم فلسطینی‌ها است که تلاش می‌کنند با مصالحه، مبادله و شناخت متقابل به سوی صلح قدم بردارند."

در این میان مدونا گفته است که طرفدار حقوق بشر به هر شکل ممکن است.

او در بیاینه‌ای که در اختیار خبرگزاری رویترز گذاشته نوشته است: "من نه اجرای موسیقی را به خاطر برنامه‌های سیاسی کسی متوقف می‌کنم و نه صحبت درباره نقض حقوق بشر را در هر جای دنیا که باشد... هربار که درباره از دست رفتنم جان انسان‌های بی‌گناه در این منطقه می‌شنوم قلبم می‌شکند."

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.