انتقاد از رهبران جهان به خاطر 'خشم و دروغ' در آغاز جشنواره کن
رئیس هیات داوران کن در شروع این جشنواره از رهبران جهان انتقاد کرده است که با "خشم، عصبانیت و دروغ" حکومت می کنند.

آلخاندرو گونزالز ایناریتو، کارگردان مکزیکی، گفت که فائق آمدن بر شعارها پیرامون موضوع مهاجرت - از جمله ایده ساخت دیواری در مرز آمریکا و مکزیک - می تواند به جنگ جهانی دیگری منجر شود.

این کارگردان ۵۵ ساله که در کنفرانس خبری هیات منصفه شرکت کرده بود افزود: "مشکل این است که آنچه می بینیم به خاطر نادانی است."

او پیش از اکران فیلم "مردگان نمی‌میرند" اثر جیم جارموش در مراسم افتتاحیه صحبت می کرد.

آقای ایناریتو گفت: "من صد در صد مخالف وضعیت جاری هستم و انتظار دارم چیزی جلوی این روند خطرناک که می تواند ما را به سال ۱۹۳۹ برگرداند بگیرد. می دانیم که اگر این شعارها ادامه یابد انتهای این قصه به کجا ختم می شود."

کارگردان فیلم های "بردمن" و "بابل" در اشاره به تغییرات اقلیمی گفت: "جهان درحال ذوب شدن است و کسانی هستند که اساسا با خشم و عصبانیت و دروغ حکومت می کنند و با داستان نویسی این باور را در مردم شکل می دهند که این داستان ها حقیقت و واقعیت است."

جیم جارموش و بیل موری کارگردان و بازیگر فیلم
جیم جارموش و بیل موری کارگردان و بازیگر فیلم "مردگان نمی میرند" در روز افتتاح جشنواره کن

ساعاتی بعد فیلم کمدی مردگان جیم جارموش به زبانی ظریف تر در زمینه تغییرات اقلیمی و سیاست های مهاجرتی به رهبران جهان تاخت.

این فیلم با بازیگری بیل موری، آدام درایور و تیلدا سوئینتون زمین را که به دلیل شیوه های مدرن حفاری نفت در قطب از مدارش خارج شده به تصویر می کشد.

شخصیت موری در این فیلم می گوید: "شاید کابوسی باشد که بالاخره تمام می شود" و شخصیت درایور در پاسخ می گوید: "شک دارم. آخر عاقبت خوبی نخواهد داشت."

فیلم آغازین جشنواره به طور همزمان در ۶۰۰ سینما در فرانسه اکران شد.

ایناریتو و سایر اعضای هیات داوران در نزدیک به دو هفته آینده ۲۱ فیلم شرکت کننده در این رقابت را ارزیابی خواهند کرد.

فیلم منتخب برنده جایزه معتبر نخل کن طلای جشنواره کن خواهد شد.

کلوئی سونی و سلنا گومز دیگر بازیگران فیلم کمدی
کلوئی سونی و سلنا گومز دیگر بازیگران فیلم کمدی "مردگان نمی میرند"

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.