پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند
پارلمان آلمان اقدام یک گروه را که خواستار تحریم فرهنگی اسرائیل به دلیل سیاست‌های این کشور در قبال فلسطینیان شده، ضد یهودی توصیف کرده است.

نمایندگان پارلمان با انتشار قطعنامه‌ای گفته‌اند که جنبش موسوم به "بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل" (BDS ) از روش‌های ضد یهودی در جهت اهداف سیاسی‌اش استفاده می‌کند.

این گروه از هنرمندان خواسته رقابت‌های موسیقی یوروویژن را که قرار است از امروز در تل آویو برگزارشود، بایکوت کنند.

این جنبش، تصمیم پارلمان را "خیانت به قوانین بین‌المللی" توصیف کرده است.

پارلمان آلمان گفته این اقدام جنبش "بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل" یاد آور کمپین "ارعاب" نازی‌ها علیه یهودیان در دوران آدولف هیتلر است.

به گفته پارلمان "برچسب‌های (نخرید) این جنبش بر روی کالاهای اسرائیلی یاد آور این درخواست نازی‌هاست که می‌گفتند از یهودیان خرید نکنید."

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که قبلا گفته بود این جنبش با موجودیت کشورش مخالف است، با انتشار بیانیه‌ای در توییتر از تصمیم "مهم" پارلمان آلمان استقبال کرده است.

آقای نتانیاهو در این بیانیه گفته: "امیدوارم این تصمیم منجر به ایجاد گام‌هایی محکم شود و من از سایر کشورها می‌خواهم تا قوانین مشابهی اتخاذ کنند."

جنبش "بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل" ضمن محکوم کردن این اقدام پارلمان آلمان گفته که "این قطعنامه خلاف قانون اساسی" ضد فلسطینی است و به مبارزه علیه "ضد یهودی واقعی" کمک نمی‌کند.

این جنبش همچنین از تمامی هنرمندان و پخش کنندگان خواسته تا از یورویژن فاصله بگیرند، چرا که به گفته آن‌ها برگزاری چنین مراسمی باعث "منحرف شدن توجهات از جنایات جنگی اسرائیل" می‌شود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.