همزمان با دوسالانه هنر؛ بنکسی،‌ اثرش را در ونیز به نمایش گذاشت
بنکسی، هنرمند ناشناس بریتانیایی، یک اثر جدید هنری خود را در وسط شهر ونیز ایتالیا به نمایش گذاشت.

درویدئویی که بنکسی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است،‌ او نوشته که این اثرش را که از چندین تابلو تشکیل شده، همزمان با آغاز کار دوسالانه هنرهای معاصر ونیز به نمایش گذاشته است.

دو سالانه ونیز قدیمی‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه هنرهای معاصر است که هر دو سال یکبار در شهر ونیز ایتالیا برگزار می‌شود. این نمایشگاه امسال از ۱۱ ماه مه آغاز شده و تا ۲۴ نوامبر ادامه خواهد داشت.

اثر بنکسی که در وسط میدان شهر ونیز به نمایش گذاشته شد؛‌ در چند قاب یک کشتی مسافربری خیلی بزرگ را در حالیکه قایق‌های پارویی بلند و دراز سنتی ونیز (گوندولا) در اطرافش شناور هستند،‌ نقاشی کرده است.

او سعی کرده در یک مجموعه تابلو، مساله ظاهرشدن کشتی‌های مسافربری غول‌پیکر در کانال‌های آبی این شهر قدیمی را به تصویر بکشد.

پلیس ونیز بنکسی و اثرش را از میدان معروف سن مارکو جا به جا کرد.

بنکسی
بنکسی نام مستعار هنرمندی بریتانیایی است که گفته شده متولد و بزرگ شده شهر بریستول در انگلستان است.

چهره و هویت این هنرمند افشا نشده اما دیوارنگاری‌های او با موضوع های اجتماعی و سیاسی شهرت جهانی دارد.

بنکسی در اوایل دهه ۱۹۹۰ کار دیوارنگاری را روی دیوارهای بریستول شروع کرد. او در سال ۲۰۱۰ برای کارگردانی فیلم "خروج از یادگاری فروشی" نامزد جایزه اسکار بود ولی در مراسم حاضر نشد.

بنکسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت که با وجودیکه دوسالانه هنر ونیز معتبرترین نمایشگاه آثار هنرهای معاصر است اما او به دلایلی هرگز به آن دعوت نشده است.

 

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

. Setting out my stall at the Venice Biennale. Despite being the largest and most prestigious art event in the world, for some reason I’ve never been invited.

Ein Beitrag geteilt von Banksy (@banksy) am Mai 22, 2019 um 8:01 PDT

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.