کریم آینوز، کارگردان برزیلی برنده جایزه «نوعی نگاه» جشنواره کن شد
جوایز بخش «نوعی نگاه» هفتاد و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن، شامگاه جمعه ۲۴ مه، اهدا شد و مهم‌ترین جایزه این بخش به کریم آینوز، کارگردان برزیلی برای فیلم «زندگی نامرئی اوریدیس گوسمائو تعلق گرفت.

کریم آینوز پس از دریافت این جایزه گفت که آن را به تمام زنان جهان و به بازیگران زن فیلم خود تقدیم می‌کند.

فیلم «زندگی نامرئی اوریدیس گوسمائو» درباره زندگی زنان در جامعه مردسالار برزیل در دهه پنجاه میلادی است که با بازگو کردن داستان دو خواهر به تصویر کشیده می‌شود.

کیارا ماسترویانی، بازیگر فرانسوی فیلم «اتاق ۲۱۲» ساخته کریستف اونوره، نیز برنده جایزه بهترین بازیگر این بخش شد.

او پس از دریافت جایزه خود، آن را به دیگر بازیگران این فیلم تقدیم کرد و گفت که اگر آنان نبودند او به چنین جایزه‌ای دست نمی‌یافت. او همچنین جایزه خود را به کریستف اونوره، کارگردان فیلم تقدیم کرد.

همچنین دو فیلم اسپانیایی در این بخش برنده جایزه شدند: «آتش خواهد آمد» ساخته اُلیویه لاکس جایزه هیأت داوران و «آزادی» ساخته آلبر سِرا برنده جایزه ویژه هیأت داوران شدند.

جایزه بهترین کارگردانی نیز به کانتمیر بالاگوف، کارگردان روس فیلم «دختر قد بلند» دومین فیلم بلند این کارگردان ۲۷ ساله اهدا شد.

در نهایت، جایزه فیلم مورد علاقه هیأت داوران نیز به فیلم «زن برادرم» ساخته مونیا شکری، بازیگر و کارگردان کانادایی و همچنین «صعود» ساخته مایکل کوینو، کارگردان آمریکایی اهدا شد. از فیلم «ژَن» ساخته برونو دومون، کارگردان فرانسوی نیز تقدیر شد.

امسال در بخش «نوعی نگاه» ۱۸ فیلم حضور داشتند که در این میان ۹ فیلم، فیلم‌ اول کارگردانشان بود.

همچنین امسال ریاست این بخش بر عهده نادین لبکی، بازیگر و کارگردان لبنانی بود که سال گذشته با فیلم «کفرناحوم» جایزه هیأت داوران جشنواره کن را از آن خود کرد.

سال گذشته، جایزه اصلی بخش «نوعی نگاه» جشنواره کن به فیلم «مرز» ساخته علی عباسی، کارگردان ایرانی- سوئدی اهدا شد.

سال قبل از آن نیز این جایزه به فیلم «لِرد» ساخته محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی اهدا شده بود.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.