۸۰ اثر در حراج هنری تهران عرضه می‌شود؛ با قیمت پایه دو تا سه میلیارد تومان

در یازدهمین حراج هنری تهران قرار است ۸۰ اثر ارائه شود که از این میان دو اثر از منیر فرمانفرمائیان و پرویز تناولی با قیمت سه تا چهار میلیارد تومان، گران‌ترین آثار قیمت‌گذاری شده محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این حراج روز ۱۴ تیر برگزار می‌شود و در آن ۷۵ نقاشی و پنج مجسمه از ۶۰ هنرمند ارائه خواهد شد.

منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، محمد احصایی، حسین زنده‌رودی، پرویز تناولی، منصور قندریز، سهراب سپهری، محمود فرشچیان، آیدین آغداشلو، صادق تبریزی، کوروش شیشه‌گران، ابوالقاسم سعیدی و مسعود عربشاهی از جمله هنرمندانی هستند که آثارشان در حراجی عرضه می‌شود.

در این حراج یکی از آخرین آثار بدون عنوان مرحوم منیر فرمانفرمائیان بین سه تا چهار میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. این اثر سال ۹۶ و با آیینه‌کاری، نقاشی پشت پلکسی گلاس و گچ روی چوب و خلق شده است.

مجسمه برنزی «سر شاعر» از پرویز تناولی نیز سه تا چهار میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. اثر «هیچ» از پرویز تناولی نیز نیز بین یک و نیم تا دو میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده است.

همچنین یکی از آثار بدون نام سهراب سپهری با قیمت بین دو تا سه میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

اثر حسین زنده‌رودی با عنوان «سین + لام» با حدود دو تا سه میلیارد تومان و اثر آیدین آغداشلو با عنوان «انهدام کیهانی» با قیمت ابتدایی یک و نیم تا دو میلیارد تومان از جمله دیگر اثرهایی است که در این حراج عرضه می‌شود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.