"سونیا ریکیِل" برند مشهور مُد و طراحی لباس در فرانسه، به کار خود پایان داد

مِزون "سونیا ریکیِل" که یکی از مطرح ترین برندهای فرانسوی در زمینۀ مُد و طراحی لباس به شمار می‌آید، روز جمعه ٢٦ ژوئیه/٤ مرداد به دلیل مشکلات مالی به کار خود پایان داد. مؤسس و طراح این برند مشهور فرانسوی، سه سال پیش در تاریخ ٢٥ اوت ٢٠١٦ در سن ٨٦ سالگی از دنیا رفت.

"سونیا ریکیِل" که به عنوان یکی از مشهورترین برندهای فرانسوی در زمینۀ مُد و طراحی لباس شناخته می‌شود، سه سال پس از درگذشت خالق و بنیانگذار خود، به دلیل مواجهه با زیان‌های مالی بسیار و عدم یافتن کسی برای واگذاری این برند به او، از روز جمعه ٢٦ ژوئیه/٤ مرداد به کار خود پایان داد. چنین اتفاقی در میان برندهای مشهور لباس فرانسوی، کم سابقه است.

این برند فرانسوی که ١٣٤ کارمند داشت، از آوریل گذشته با مشکلات مالی شدیدی روبرو شده بود و خانم "ژولی دو لیبران" مدیر هنری آن نیز در ماه مارس، اعلام کرد که همکاری خود را با این برند متوقف می‌کند.

این برند فرانسوی، به دلیل طراحی لباس‌هایی راه راه و بافتنی با رنگ‌هایی تند و زنده، به شهرت بین‌المللی دست یافته بود.

"سونیا ریکیِل" نخستین بوتیک خود را در سال ١٩٦٨ در محلۀ قدیمی و معروف "کارتیه لاتن" در پاریس افتتاح کرده بود.

خانم "سونیا ریکیِل" از معدود طراحانی بود که نوع ویژه‌ای از اندیشیدن و زیستن را در طرح‌های خود برای پوشاک تبلیغ می‌کرد و با طراحی نوشته هایی بر روی لباس‌ها، به نوعی بیانیه و مانیفست شخصی خود را در زمینۀ مُد مفهومی ارائه می‌داد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.