انتقاد پنه‌لوپه کروز از کوبا پس از بازی در فیلم «شبکه کوبایی»
پنه‌لوپه کروز، بازیگر مشهور اسپانیایی که با فیلم «شبکه کوبایی» در جشنواره فیلم ونیز حضور دارد، از نقض آزادی بیان در کوبا انتقاد کرد.

پنه‌لوپه کروز، شامگاه یکشنبه اول سپتامبر، در کنفرانس خبری فیلم «شبکه کوبایی» در جشنواره ونیز، درباره وضعیت آزادی بیان در کوبا گفت: «این چیزی است که مرا نگران می‌کند، زیرا فکر می‌کنم که در سال ۲۰۱۹، مردم در سراسر جهان باید احساس آزادی بیان کنند.»

فیلم «شبکه کوبایی» که در زبان انگلیسی و فارسی به «شبکه زنبور» معروف است، اقتباسی سینمایی از کتاب «آخرین سربازان جنگ سرد: داستان پنج کوبایی» نوشته فرناندو مورایس، روزنامه‌نگار برزیلی است که داستان واقعی یک شبکه جاسوسان کوبایی در میامی آمریکا را روایت می‌کند.

بیشتر فیلمبرداری این فیلم در کوبا انجام شده و پنه‌لوپه کروز در آن نقش همسر یک جاسوس را بازی می‌کند.
این شبکه از پنج جاسوس کوبایی تشکیل شده که در دهه ۱۹۹۰ قصد دارند در گروه‌های مخالف فیدل کاسترو در آمریکا نفوذ کنند، اما در سال ۱۹۹۸ بازداشت می‌شوند.

این فیلم به کارگردانی اولیویه آسایاس، سینماگر فرانسوی، در بخش مسابقه هفتاد و ششمین دوره جشنواره ونیز حضور دارد.


پنه‌لوپه کروز در جشنواره ونیز

اولیویه آسایاس نیز در نشست خبری این فیلم در جشنواره ونیز گفت که مقامات کوبایی عوامل فیلم «شبکه کوبایی» را در کوبا کاملا آزاد گذاشته بودند اما تاکید کرد که «نمی‌توان گفت مورد جاسوسی قرار نگرفته‌اند».
این کارگردان فرانسوی گفت که «ما تحت کنترل بودیم، اما این موضوع بر فیلم ما تأثیری نداشت.»

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.