وکیل شجریان از «موثر» بودن تجدیدنظرخواهی در شکایت از صداوسیما خبر داد

محمدحسین آقاسی، وکیل محمدرضا شجریان، روز جمعه، ۱۵ شهریور، از تأیید نشدن رأی بدوی در پرونده شکایت شجریان از صداوسیما خبر داد و گفت «تجدیدنظرخواهی‌ام نسبت به رد شکایت استاد شجریان تا این‌جا مؤثر بوده» است.

وکیل آقای شجریان با اعلام این خبر در توئیتر خود همچنین نوشت که قاضی دادگاه تجدیدنظر استدلال دادگاه بدوی مبنی بر «فقدان سوءنیت متهم در پخش بدون اجازه آثار استاد» را نپذیرفت و به او ده روز مهلت داد تا مدارک خود را ارائه کند.

 محمدرضا شجریان ده سال پیش از صداوسیما به خاطر پخش بدون اجازه آثارش شکایت کرده بود. این شکایت پس از فراز و نشیب‌های بسیار، در شعبه دادگاه کارکنان دولت، با این استدلال که پخش آثار او از صداوسیما بدون سوء‌نیت بوده و موجب شهرت شجریان شده است، رد شد.

سه روز پیش، اسدالله مسعودی‌مقام، رئیس شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر تهران، نیز به خبرگزاری ایرنا گفته بود این پرونده نواقصی داشت و با درخواست متهمان، دادگاه ده روز وقت داده است تا مستندات خود را ارائه کنند.

محمدرضا شجریان ده سال پیش مجموعه‌شکایتی را هم علیه حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، به اتهام «درج افترا و توهین» در دادسرای فرهنگ و رسانه ثبت کرد که یک ماه پیش، وکیل او، محمدحسین آقاسی، از مختومه شدن بدون نتیجۀ این پرونده به دستور بازپرسی دادسرای فرهنگ خبر داد.

محمدرضا شجریان در وقایع سال ۱۳۸۸، در واکنش به سخنرانی محمود احمدی‌نژاد که معترضان را «خس و خاشاک» نامید، اعلام کرد که «من صدای همین خس و خاشاک هستم».

از آن زمان، پخش صدای او از صداوسیما ممنوع شده است.

 

 

 

 


رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.