شیر طلایی ونیز به 'جوکر' رسید
شیر طلایی هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم ونیز به فیلم "جوکر" ساخته تاد فیلیپس اهدا شد.

بازی خیره کننده خواکین فونیکس در این فیلم از هم اکنون نام او را در بین مدعیان اصلی اسکار قرار داده است.

مراسم اختتامیه جشنواره ونیز شب گذشته با حضور گروهی از هنرمندان و دست اندرکاران سینما برگزار شد.

شیر نقره‌ای بهترین کارگردانی جشنواره امسال به روی اندرسون، فیلمساز سرشناس سوئدی برای فیلم "درباره جاودانگی" رسید.

امانوئل سنیه، همسر رومن پولانسکی، به جای او جایزه را دریافت کرد
امانوئل سنیه، همسر رومن پولانسکی، به جای او جایزه را دریافت کرد

رومن پولانسکی، فیلمساز هم به رغم جنجال‌های موجود در مورد پرونده تجاوز او، توانست جایزه بزرگ داوران جشنواره را به خاطر فیلم "یک افسر و یک جاسوس" بدست آورد. فیلم داستان آزار و اذیت یک افسر ارتش یهودی در فرانسه پایان قرن نوزده را بازگو می‌کند.

رومن پولانسکی، فیلمساز متولد لهستان و مقیم فرانسه، از سال ۱۹۷۷ به اتهام داشتن رابطه جنسی با دختری ۱۳ ساله از سوی پلیس آمریکا تحت تعقیب است.

شیرطلایی ونیز به جوکر رسید
شیرطلایی ونیز به جوکر رسید

فیلم "متری شش و نیم" به کارگردانی سعید روستایی که امسال تنها نماینده سینمای ایران در ونیز بود و در بخش رقابتی افق‌ها شرکت کرده بود نتوانست جایزه‌ای را نصیب خود کند.

فیلم "حوا، مریم، عایشه" اولین ساخته صحرا کریمی، فیلمساز افغان، هم در بخش افق‌های این دوره از جشنواره ونیزحضور داشت که این فیلم هم نتوانست جایزه ای بدست آورد.

شیر طلایی یک عمر فعالیت سینمایی امسال به پدرو آلمودووار، فیلمساز اسپانیایی و جولی اندروز بازیگر سرشناس آمریکایی اهدا شد.

متری شش و نیم

جشنواره فیلم ونیز امسال به دلیل شمار زیاد فیلمسازان مرد در مقایسه با کارگردانان زن با انتقاد روبرو شده بود. از بین ۲۱ فیلم نمایش داده شده برای کسب جایزه اصلی تنها دو فیلم متعلق به فیلمسازان زن بود.

از جمله حواشی این دوره از جشنواره حضور معترضان به تغییرات اقلیمی بود که قبل از شروع مراسم اختتامیه، فرش قرمز را با برگزاری اعتراضاتی در اختیار گرفتند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.