فرانسه یک فیلم درباره خشونت پلیس این کشور را به اسکار معرفی کرد
فیلم «بینوایان» ساخته «لاج لی» کارگردان ۳۹ ساله فرانسوی مالیایی‌تبار، روز جمعه ۲۰ سپتامبر، از سوی مرکز ملی سینمای فرانسه به عنوان نماینده این کشور به آکادمی اسکار معرفی شد.

لاج لی، کار خود را با فیلمبرداری از شورش سال ۲۰۰۵ در حومه شرقی پاریس آغاز کرد و امسال با فیلم «بینوایان» به عنوان نخستین کار بلند سینمایی خود در جشنواره کن حضور داشت.

این فیلم به طور مشترک همراه با فیلم «باکورو» ساخته «کلبر مندونسا فیلیو» و «جولیانو دورنلیس» دو کارگردان برزیلی، جایزه هیأت داوران این جشنواره را به دست آورد.

«بینوایان»، که درگیری میان پلیس و مردم فقیر و حاشیه‌نشین را به تصویر می‌کشد، با طرح موضوع «خشونت پلیس»، یکی از موضوعات روز فرانسه را مطرح کرده که در ماه‌های اخیر با تظاهرات هفتگی «جلیقه‌زردها»ی فرانسه پررنگ‌تر شده است.

این کارگردان آفریقایی‌تبار که جایزه‌اش را به «همه بینوایان فرانسه و جاهای دیگر» تقدیم کرد، در مراسم پایانی جشنواره کن گفت: «فیلم من از روابط میان اقلیت‌های مختلف در این کشور [فرانسه] سخن می‌گوید. تنها دشمن مشترکی که میان این شهروندان و پلیس وجود دارد، فقر است».

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.