۱۲ جایزه امی برای سریال "بازی تاج و تخت"

برندگان مهم‌ترین جایزه تلویزیونی آمریکا معرفی شدند. سریال‌های "بازی تاج و تخت" و "چرنوبیل" جوایز امسال را درو کردند. یک زن موفق به دریافت دو امی شد.

هفتادویکمین دوره جوایز امی که "اسکار تلویزیونی" نامیده می‌شود در لس ‌آنجلس برگزار شد. در مراسم پر ذرق و برقی که گرداننده نداشت، دو بار نام سریال تلویزیونی "بازی تاج و تخت" اعلام شد: به عنوان "بهترین" سریال درام و برای پیتر دینکلیج به عنوان "بهترین" بازیگر مرد نقش مکمل در یک سریال‌ درام.

دینکلیج سال گذشته میلادی نیز برای بازی در همین سریال یک امی دریافت کرده بود.

"بازی تاج و تخت"هفته پیش ۱۰ جایزه مربوط به بخش‌های گوناگون فنی را دریافت کرد و با دو جایزه‌ای که بامداد دوشنبه (به وقت تهران) گرفت، مجموع جوایز خود را به ۱۲ امی رساند که رکورد به‌شمار می‌رود.

این سریال که در ماه مه امسال پس از هشت فصل پایان یافت، برای دریافت امی در ۳۲ بخش نامزد شده بود. این میزان نامزدی نیز در تاریخ این جایزه رکورد محسوب می‌شود.

"بازی تاج و تخت" ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نیز پیشتاز برندگان امی بود.

این سریال تلویزیونی که از روی داستان فانتزی "آواز یخ و آتش" نویسنده آمریکایی جرج آر. آر. مارتین ساخته شده، داستان چند قلمروی افسانه‌ای است که بر سر "تاج و تخت" با هم می‌جنگند.

موفق‌ترین‌های دیگر

موفق‌ترین سریال کوچک هفتادویکمین دوره جوایز امی "چرنوبیل" بود که ۱۰ امی را از آن خود کرد.

"چرنوبیل" که در مه و ژوئن ۲۰۱۹ در شبکه تلویزیونی آمریکایی اچ‌بی‌او پخش شد بر اساس فاجعه‌ای هسته‌ای که در آوریل ۱۹۸۶ در شمال اوکراین رخ داد ساخته شده است.

شبکه اچ‌بی‌او در مجموع ۳۴ امی دریافت کرد و در راس "بهترین‌های" تلویزیونی قرار گرفت. نت‌فلیکس (با ۲۷ امی)، آمازون (با ۱۵ امی) نشنال جئوگرافیک (۸ امی) و شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی (با ۷ امی) رده‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

جایزه بهترین سریال کمدی به "فلی‌بگ" از آمازون رسید. فوبی والر بریج، نویسنده این سریال نیز جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی در یک سریال کمدی را دریافت کرد.

بیلی پورتر، بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام
بیلی پورتر، "بهترین" بازیگر مرد در یک سریال درام

مهم‌ترین سورپرایز این دوره از جوایز امی گزینش بیلی پورتر به عنوان بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام است. پورتر که در سریال "پوز" نقش اول را ایفا می‌کند، سیاه‌پوست و همجنس‌گراست. انتخاب او مورد تحسین شمار زیادی از ناظران قرار گرفت.

پورتر هنگام دریافت جایزه گفت: «من حق دارم اینجا باشم، شما حق دارید اینجا باشید، ما همه حق داریم اینجا باشیم».

فیلم "آینه سیاه: بندراسنچ" به عنوان بهترین فیلم تلویزیونی معرفی شد.

"بهترین"‌های دیگر

دیگر جوایز امی از این قرار بودند: جودی کامر بازیگر نقش اول زن در یک سریال درام ("کشتن ایو")، بیل هدر بازیگر نقش اول مرد در یک سریال کمدی ("بری")، ژارل ژروم بازیگر نقش اول مرد در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی ("وقتی ما را می‌بینند")، میشل ویلیامز بازیگر نقش اول زن در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی ("فاسی/وردون")، جولیا گارنر بازیگر مکمل زن در یک سریال درام ("اوزارک")، تونی شالهوب بازیگر مرد مکمل در یک سریال کمدی ("خانم میزل شگفت‌انگیز")، الکس بورستین بازیگر زن مکمل در یک سریال کمدی ("خانم میزل شگفت‌انگیز")، بن ویشاو بازیگر مرد مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی ("یک رسوایی خیلی انگلیسی")، پاتریشیا آرکت بازیگر زن مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی ("اکت")، جسی آرمسترانگ نویسنده فیلمنامه سریال درام "هیچ‌کسی منتظر نیست"، جیسون بیتمن کارگردان سریال درام "اوزارک"، هری برادبیر کارگردان سریال کمدی "فلی‌بگ"، جوآن رنک کارگردان سریال کوتاه "چرنوبیل"، کریگ مازین نویسنده فیلمنامه "چرنوبیل"، دان روی کینگ کارگردان سریال ورایتی "ساتردی نایت لایو" و جان اولیور نویسنده سریال ورایتی "لست ویک تونایت".

علاوه بر این، سریال ورایتی "ساتردی نایت لایو" شبکه ان‌بی‌سی و تاک شو "لست ویک تونایت" شبکه اچی‌بی‌‌او هر کدام یک امی دریافت کردند.

نامزدهای امی از میان برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی‌زبانی انتخاب می‌شوند که در شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی روی آنتن می‌روند.

برندگان امی در ۱۲۰ رشته را ۲۴ هزار عضو آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی آمریکا انتخاب می‌کنند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.