جایزه «هنرمند سال» جشنواره موسیقی وُمِکس به کیهان کلهر اهدا شد

جشنواره موسیقی وُمِکس که امسال در فنلاند برگزار شد روز یکشنبه پنجم آبان جایزه هنرمند سال را به خاطر یک عمر فعالیت هنری به کیهان کلهر، موسیقیدان و نوازنده کمانچه، اهدا کرد.

آقای کلهر در این مراسم گفت که جایزه‌اش را به محمدرضا شجریان، استاد بزرگ موسیقی ایرانی، تقدیم می‌کند که «در چند سال گذشته دچار بیماری جانفرسایی شده و می‌خواهیم که صدایش بین ما باشد».

وبسایت وُمِکس از جمله دلایل اهدای جایزه «هنرمند سال» به کیهان کلهر را «استادی و ذوق او»، «نوآوری بی‌وقفه و همکاری او در خلق زبان‌های موسیقایی جدید و هیجان‌انگیز» و همچنین تلاش او برای «رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش‌های مردم جهان» اعلام کرده است.

وُمِکس یک گردهمایی سالانه موسیقی است که به نوشته وبسایت آن، نزدیک به سه‌ هزار تن از هنرمندان حرفه‌ای در آن شرکت دارند و برپایی هر ساله آن در یکی از کشورها محلی برای شنیدن آثار مختلف، تبادل دیدگاه‌ها و همچنین خرید و فروش آثار هنری است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.