انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران: وزارت ارشاد از مجوزهای صادره حراست کند

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران از وزارت ارشاد خواسته است که از مجوزهایی که صادر کرده، حراست کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این انجمن توقیف فیلم «خانه پدری» را یک بحران توصیف کرده و از وزارت ارشاد خواسته چنانچه امکان حراست از مجوزهای صادره را ندارد، به آنها اعلام کند تا «اهالی فرهنگ به سراغ نهادهایی بروند که پای امضا مجوزهای خود می‌ایستند».

در روزهای گذشته توقیف فیلم «خانه پدری» که با دستور دادستانی کل کشور صورت گرفت، با واکنش گسترده اهالی سینما مواجه شد.

روز ۱۱ آبان، بیش از ۲۰۰ سینماگر در ایران از طیف‌های گوناگون، با انتشار بیانیه‌ای ده ماده‌ای، به مواردی چون «اختناق و سانسور، ناتوانی قوه مجریه در اجرای قانون و ورود سرمایه‌های مشکوک به سینما» اعتراض و اعلام کردند: «بیزاری خود را از سیاست‌های تفتیش شکل و محتوا به هر نحوی اعلام می‌کنیم و خواهان آزادی بیان و اندیشه هستیم.»

همزمان با انتشار این بیانیه، خانه سینما نیز با انتشار نامه‌ای ضمن انتقاد از توقیف فیلم خانه‌ پدری، خواهان دیدار فوری با ابراهیم رئيسی، رئیس قوه قضائیه شد.

خانه سینما در این نامه با طرح این پرسش که «آیا مرجعیت قانونی وزارت ارشاد به قوه قضائیه منتقل شده؟» اعلام کرده که اعضای خانه سینما خواهان دیدار فوری با ابراهیم رئیسی هستند تا «مانع گسترش تلقی دوقطبی در فضای فرهنگی هنری کشور» شوند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.