آکادمی اسکار اولین فیلم منتخب نیجریه را رد کرد

آکادمی اسکار اولین نماینده تاریخ سینمای نیجریه در اسکار را به‌دلیل انگلیسی بودن زبان آن حذف کرد، در حالی که انگلیسی زبان رسمی نیجریه است.

فیلم سینمایی «شیردل» ساخته ژنِویو نناج، بازیگر و کارگردان سرشناس نیجریه‌ای، است که همچون زبان رسمی و رایج این کشور، زبان آم هم انگلیسی است.

خانم نناج در واکنش به این اقدام آکادمی اسکار با انتشار پیامی در توئیتر خود ضمن بیان طعنه‌آمیز این‌که «ما انتخاب نکرده‌ بودیم که مستعمره چه کشوری باشیم»، یادآور شد که زبان انگلیسی زبان رایج و رسمی مردم این کشور است و به‌عنوان «پلی بین بیش از ۵۰۰ زبان محلی عمل می‌کند».

با این حال، کمیته انتخاب اسکار نیجریه اعلام کرده است که از این پس فیلم‌هایی را برای معرفی به اسکار تأیید می‌کند که زبان آن‌ها انگلیسی نباشد.

بنا به مقررات آکادمی اسکار، فیلم‌های نامزد جایزه بهترین فیلم بین‌المللی باید در بیرون از خاک آمریکا تولید شده باشند و زبان غالب آن‌ها انگلیسی نباشد.

اگر آکادمی اسکار از نظر مقررات خود با این معضل روبه‌رو نبود، این نخستین حضور یک فیلم از سینمای نیجریه در اسکار بود.

نیجریه جزو معدود کشورهایی است که صنعت سینما دارد و به «نالیوود» مشهور است، اما بیشتر محصولات آن فیلم‌های تجاری از نوع عامه‌پسند است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.