تشکر کارگردان از رئیس قوه قضاییه بابت رفع مشکل «خانه پدری»

در پی اعلام خبر رفع توقیف مجدد فیلم «خانه پدری»، کیانوش عیاری، کارگردان این فیلم، روز چهارشنبه، ۲۲ آبان، ​از انجام «اصلاحات» تازه فیلمش خبر داد و از رئیس قوه قضائیه بابت «مساعدت» برای رفع مشکلات به‌وجودآمده تشکر کرد.

فیلم «خانه پدری» در سال ۸۹ ساخته شد، اما به‌ دلیل تکان‌دهنده بودن صحنه قتل و دفن پنهانی دختر خانواده به دست پدر و برادرش چند بار توقیف و رفع توقیف شد تا اوایل آبان سال جاری که اجازه اکران به‌طور محدود برای رده سنی بالای ۱۵ سال پیدا کرد، اما این بار نیز به دستور دادستانی توقیف شد.

روز گذشته، سازمان سینمایی ایران با اعلام رفع توقیف فیلم «خانه پدری» برای سومین بار، از پیگیری «شخصی» وزیر ارشاد و رایزنی او با ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، و همراهی‌ کارگردان فیلم در این باره خبر داده بود.

پس از آن، کیانوش عیاری به خبرگزاری فارس گفت: «طبق صحبت‌های صورت‌گرفته، اصلاحاتی به ما ابلاغ شده که در فیلم انجام دادیم و پس از انجام این اصلاحات، دستور رفع توقیف خانه پدری صادر شد.»

آقای عیاری توضیحی درباره میزان این اصلاحات بیان نکرد، اما گفته می‌شود چند ثانیه دیگر از سکانس قتل دختر در نسخه جدید حذف شده است.

کیانوش عیاری همچنین گفت «اقدامات اخیر آیت‌الله رئیسی بسیار مثبت و تأثیرگذار است» و افزود: «از رئیس قوه قضائیه تقاضا دارم در ادامه همین راه به اکران فیلم‌های دیگر نیز نظر داشته باشند.»

روند ساخت و نمایش فیلم در ایران، از ابتدا تا انتها، زیر نظر وزارت ارشاد و با مجوزهای صادره از شوراهای پروانه ساخت و پروانه نمایش انجام می‌گیرد، با این حال مقامات قضایی در برخورد با مواردی از این دست به مجوزهای قانونی توجهی نشان نمی‌دهند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.