به اثری از پیکاسو در موزه تیت مدرن لندن حمله شد
به دنبال حمله به یک نقاشی از پابلو پیکاسو، به ارزش حدود ۲۰ میلیون پوند در موزه تیت مدرن در لندن، یک مرد تفهیم اتهام شد. این حمله شنبه گذشته، ۲۸ دسامبر، ۷ دی ماه اتفاق افتاد.

این نقاشی به نام "نیم‌تنه یک زن" که در سال ۱۹۴۴ به وسیله پیکاسو کشیده شده است، در موزه به نمایش گذاشته شده بود که مورد حمله قرار گرفت. گزارش شده که این اثر پاره شده است.

شکیل ماسی، ۲۰ ساله و اهل شمال لندن با اتهام خسارت زدن به این اثر رو به رو شده است. او گفت که این اتهامات را رد خواهد کرد.

او تا یک ماه دیگر، ۳۰ ژانویه، که اولین جلسه دادگاه برگزار شود، در بازداشت خواهد بود.

به نوشته موزه تیت مدرن، پیکاسو این اثر را بر اساس چهره دورا مار، معشوقه خود در ماه مه ۱۹۴۴ در ماه‌های پایانی اشغال نازی ها در پاریس کشیده است.

مسئولان موزه تیت مدرن، درباره وضعیت این اثر پس از حمله چیزی نگفتند. سخنگوی موزه تیت مدرن گفت که تیم محافظت و کارشناسان موزه در حال بررسی این حادثه و ارزیابی خسارات هستند. او گفت که موزه به روی بازدید کنندگان باز است.

ورودی موزه تیت مدرن
ورودی موزه تیت مدرن؛ بیست سال پیش، گالری تیت بریتانیا، یکی از معتبرترین گالری های هنری دنیا، شعبه تازه ای از خود را در محل یک موتورخانه در ساحل جنوبی رودخانه تیمز در مرکز لندن افتتاح کرد و نام آن را گذاشت: تیت مدرن.

پلیس لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد که کارآگاهان پلیس در حال تحقیق درباره این حادثه و خسارتی هستند که در روز ۲۸ دسامبر در یکی از گالری‌های موزه تیت مدرن اتفاق افتاده است و یک مرد در این رابطه تفهیم اتهام شده است."

در جلسه تفهیم اتهام که روز دوشنبه ۳۰ دسامبر برگزار شد، آقای ماسی این اتهام را رد کرد و قرار است در ۳۰ ژانویه در دادگاهی در لندن حاضر شود.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.