نمایشگاه کتاب "شرق-مغرب" با حضور ایران و افغانستان در پاریس آغاز شد
امسال برای سومین سال متوالی در پاریس، انجمن فرهنگی "نور خورشید"* و انستیتوی تحقیقات مدیترانه* نمایشگاه کتاب "شرق-مغرب" را برگزار کردند.

سومین نمایشگاه کتاب "شرق-مغرب" با حضور کشورهای عرب شمال آفریقا و کشورهای خاورمیانه از جمله ایران، افغانستان و اسرائیل روز جمعه ۷ فوریه در پاریس گشایش یافت.

این نمایشگاه یکی از رویداد‌‌های مهم پاریس برای همه دوستداران ادبیات، تاریخ و فرهنگ خاورمیانه و کشورهای مغرب است.

نمایشگاه امسال در "تالار شهر پاریس" که همواره میزبان رویداد‌های فرهنگی در این شهر است، برگزار می شود.

در سومین نمایشگاه کتاب "شرق-مغرب" آثار کلاسیک و مدرن بیش از ۱۵۰ نویسنده از کشورهای خاورمیانه و مغرب معرفی شده و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

این نمایشگاه تا روز یکشنبه ۹ فوریه ادامه خواهد داشت و ایران و افغانستان نیز در نمایشگاه امسال حضور پررنگی دارند.

رمان "بوف کور" صادق هدایت، برخی از آثار گلی ترقی، "چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم" اثر زویا پیرزاد و دیگر آثار ترجمه شده و همچنین آثار چند نفر از نویسندگان جوان ایرانی را می‌توان در این نمایشگاه به دست آورد.

افزون بر ادبیات ایران، آثار نویسندگان اهل افغانستان نیز در این نمایشگاه در اختیار علاقمندان کتاب قرار می گیرند.

تمامی آثار ترجمه شده از اسپوژمی زریاب، خالق رمان "در کشوری دیگر"، آثاری چون "بادبادک باز" از خالد حسینی، "خاکستر و خاک" و چندین اثر دیگر از عتیق رحیمی، و همچنین رمان‌های نویسندگان جوانی چون نادیا هاشمی به نمایندگی از ادبیات افغانستان در این نمایشگاه معرفی می شوند.

نمایشگاه کتاب
نمایشگاه کتاب "شرق-مغرب" در پاریس Khojesta EBRAHIMI

برگزار کنندگان نمایشگاه امسال کتاب "شرق-مغرب" پاریس می‌گویند که این نمایشگاه با استقبال گرم شهروندان پاریس روبه‌رو شده است.

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.