«آخرین روز زمستان» برنده جایزه رمان عاشقانه «لیلی» شد

نخستین دوره جایزه ادبی «لیلی» در دو بخش حرفه‌ای و نوقلم، به ترتیب به رمان‌های عاشقانه «آخرین روز زمستان» اثر زهرا اسماعیل‌زاده و «یه نفر مثل تو» نوشته ویدا چراغیان اهدا شد.

این جایزه نخستین جایزه ایرانی در ژانر رمان‌های عاشقانه است و از سوی انجمن نویسندگان عامه‌پسند تاسیس شده است.

علاوه بر دو رمان یادشده که در بخش‌های اصلی برنده شدند، در بخش جانبی و با رای مخاطبان نیز رمان «یلدای بی‌پایان» نوشته زکیه اکبری به عنوان برگزیده این بخش حائز رتبه برتر و دریافت لوح و تندیس شد.

دبیرخانه جایزه ادبی لیلی این آثار را از میان ۲۰۰ رمان انتخاب کرده است. داوری این دوره از جایزه را شهره احدیت، شهلا آبنوس و علی‌الله سلیمی بر عهده داشتند.

محمدحسن شهسواری، نویسنده، در مراسم اختتامیه این جشنواره، زنان را مخاطب اصلی این ژانر ادبی دانست و درباره اهمیت جایزه ادبی لیلی نیز گفت: «نویسندگان این ژانر به نوعی رهبران فکری بخشی از جامعه به شمار می‌آیند. ادبیات عامه‌پسند فقط سرگرم‌کننده نیست.»

رجبعلی اعتمادی، معروف به ر-اعتمادی و نویسنده رمان «شب ایرانی»، نیز آغاز جایزه لیلی را «اتفاق مبارکی» در ادبیات فارسی دانست و ابراز امیدواری کرد «این حرکت رو به جلو باعث شود بخشی از ادبیات ایران که بار اصلی کتابخوانی را در جامعه بر دوش دارد شکوفاتر شده و آثار ماندگاری به مخاطبان عرضه کند.»

اولین دوره جایزه لیلی که به بهترین رمان در ژانر عاشقانه اهدا می‌شود، روز بیست و هشتم بهمن‌ماه سال جاری برگزار شد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.