پولانسکی از عدم حضور خود در مراسم جایزه سزار خبر داد
رومن پولانسکی، کارگردان فرانسوی- لهستانی اعلام کرد که روز جمعه ۲۸ فوریه/ نهم اسفند در چهلمین مراسم جایزه سزار در فرانسه شرکت نخواهد کرد. همزمان فمینیست‌های فرانسه نیز از برگزاری مراسمی اعتراضی نسبت به ۱۲ نامزدی تازه‌ترین فیلم پولانسکی به نام "من متهم می‌کنم" برای جوایز سزار خبر داده‌اند.

رومن پولانسکی روز پنجشنبه ۲۷ فوریه در متنی که برای خبرگزاری فرانسه فرستاد، در این زمینه نوشت: " از چندین روز پیش، از من این سوال را می‌پرسند که به مراسم سزار می‌آیم یا نه؟ سوالی که من می‌پرسم معمولا این است: چطور می‌توانم بیایم؟"

این سینماگر فرانسوی که به تجاوز جنسی به یک نوجوان ۱۳ متهم و از سوی دولت آمریکا تحت تعقیب است، در ادامه نوشت: " ما از پیش می‌دانیم در این مراسم چه رخ می‌دهد. فعالان حقوق زن هم من را تهدید کرده‌اند. "

پولانسکی در ادامه گفت که او باید "از خانواده، همسر و فرزندانش محافظت کند که (در این ماجرا) مورد توهین و تجاوز قرار گرفته‌اند" .

چهل و پنجمین مراسم اهدای جوایز سینمایی سزار فرانسه روز جمعه در حالی انجام می‌شود که پیش از این مدیریت آکادمی سزار و پس از او همه اعضای هیئت مدیره آن استعفا دادند.

پس از آنکه فیلم " من متهم می‌کنم" رومن پولانسکی نامزد دریافت بیشترین جوایز سزار امسال شد، فعالان حقوق زنان از جمله وزیر برابری جنسیتی دولت امانوئل ماکرون از آن انتقاد کردند.

همچنین همزمان با نمایش این فیلم، یک عکاس زن فرانسوی نیز او را به تجاوز جنسی متهم کرد.

در همین حال ، فعالان فمینیست روز سه شنبه و چهارشنبه پوسترهایی را در اعتراض به نامزدی فیلم پولانسکی در مقابل دفتر مرکزی آکادمی سزاردر پاریس نصب کردند و خواستار لغو این مراسم شدند.

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.