«شیطان وجود ندارد» برنده خرس طلایی جشنواره فیلم برلین شد

فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول‌اف برنده خرس طلایی هفتادمین جشنواره فیلم برلین شد.

محمد رسول‌اف که از سوی حکومت ایران ممنوع‌الخروج شده است، در مراسم اعطای جوایز این جشنواره حضور نداشت و دختر او باران رسول‌اف که بازیگر این فیلم هم بود، جایزه خرس‌ طلایی را دریافت کرد.

تیر ماه سال جاری، دادگاه انقلاب محمد رسول‌اف را به خاطر فیلم‌هایش به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی محکوم کرد.

مقام‌های قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران با وجود درخواست‌های مسئولان جشنواره برلین و خانه سینما و گروهی از همکاران آقای رسول‌اف، اجازه خروج او از کشور را ندادند.

فیلم «شیطان وجود ندارد» که نماینده ایران در بخش مسابقه این جشنواره بود، در چهار اپیزود روایتی از زندگی افرادی که درگیر اجرای حکم اعدام بودند، ارائه می‌دهد.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، معروف به برلینانه، از قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی در جهان و اروپا است که هر سال در ماه فوریه به مدت ۱۰ روز در برلین آلمان برگزار می‌شود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.