جانی دِپ؛ قطع سر انگشت بازیگر آمریکایی موضوع اصلی پرونده افترا علیه روزنامه سان
قطع شدن نوک انگشت میانی "جانی دِپ" به بحث اصلی در پرونده افترایی تبدیل شده که او علیه روزنامه "سان"‌، چاپ بریتانیا،‌ مطرح کرده است.

این بازیگر آمریکایی از شرکت ناشر روزنامه به دلیل انتشار مقاله ای در سال ۲۰۱۸ شکایت کرده است. در این مقاله جانی دِپ متهم به خشونت و بدرفتاری با همسر قبلی اش "اَمبِر هِرد"، شده بود.

در جلسه مقدماتی دادگاه که روز چهارشنبه ۱۸ مارس برگزار شد، ادعای روزنامه سان مطرح شد، مبنی بر اینکه جراحت مورد بحث در سال ۲۰۱۵ و زمانی که "جانی دپ الکل و مواد مخدر مصرف کرده بوده و با خانم هرد دعوایش شده"‌، به آقای دپ وارد شده است.

ولی او مدعی شد که انگشتش در اثر پرتاب یک لیوان شیشه ای به سمت او، توسط همسر سابقش شکسته است.

جانی دپ و خانم هِرد در سال ۲۰۱۱ یکدیگر را دیدند و در سال ۲۰۱۵ ازدواج کردند. آنها در سال ۲۰۱۷ بدون مراجعه به دادگاه طلاق گرفتند.

خانم هِرد که به نفع روزنامه سان شهادت می دهد، شوهر سابقش را متهم کرده هنگامی که برای تعطیلات به استرالیا رفته بودند،‌ او را محکم گرفته، هل داده و گلویش را فشرده است.

طبق گفته آدام وولانسکی، وکیل شرکت ناشر روزنامه، خانم هِرد مدعی شده که وقتی شوهر سابقش تلفن را به دیوار می کوبید و خُرد می کرد، "انگشت خود را به شدت مجروح کرده و باعث قطع شدن نوک آن شده است".

جانی دپ در یکی از جلسات مقدماتی دادگاه که در ماه فوریه برگزار شده بود حضور یافت
جانی دپ در یکی از جلسات مقدماتی دادگاه که در ماه فوریه برگزار شده بود حضور یافت

جانی دپ اما مدعی است که همسر سابقش یک لیوان شیشه ای به سمتش پرت کرده که خرد شده و باعث قطع انگشتش شده و بعد از آن "سیگاری را روی گونه سمت راست (جانی دپ) خاموش کرد."

وکیل روزنامه می گوید که روایت های موجود از جزییات ماجرا "به شدت با یکدیگر متضادند"‌. بنا به ادعای او، آقای دپ با پیامک هایی که بعدا به پزشکش فرستاده، باعث تضعیف روایت خود از این حادثه شده است.

"پِنِه‌لوپِه کروز" و "وینونا رایدر"، دو بازیگر سینما، نیز اظهارات خود را در این مورد به صورت مکتوب ارائه داده اند. به گفته این دو،‌ نسبت دادن "خشونت" به جانی دپ آنها را متحیر و شوکه کرده است.

طبق گفته های آقای وولانسکی، خانم هِرد معتقد است که همسر سابقش "اسنادی را که فکر می کند در این پرونده به نفعش تمام می شود، به رسانه ها داده است."

روز جمعه قرار است جلسه مقدماتی دیگری برگزار شود تا طی آن درباره آغاز جلسات اصلی دادگاه از دوشنبه بعد، که دو هفته طول خواهد کشید، تصمیم‌گیری شود.

جانی دپ و خانم هِرد هیچ یک در جلسه روز چهارشنبه دادگاه حاضر نشدند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.