پیشنهاد تهیه‌کننده متهم به فساد مالی به همکارانش در سینما
محمد امامی، تهیه‌کننده‌ای که به اتهام فساد مالی در بازداشت است، با نوشتن نامه‌ای به مدیرعامل خانه سینما، به رویدادهای اخیر ایجادشده پیرامونِ خود واکنش نشان داد.

محمد امامی در این نامه که خبرگزاری ایرنا، روز چهارشنبه، ۳ اردیبهشت، بخش‌هایی از آن را منتشر کرد خواسته است تمام تولیداتش در سینما و شبکه خانگی، حسابرسی و نتایج آن در رسانه‌ها منتشر شود.

آقای امامی همچنین اعلام کرده حاضر است ارقام همه دستمزدها و قراردادها را منتشر کند، اما آن را منوط کرده است به این‌که دیگر تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران نیز به‌ طور یکسان در این مورد اقدام کنند.

دو هفته پیش انتشار نامه گروهی از سینماگران برای درخواست آزادی محمد امامی واکنش‌های منفی گسترده‌ای را برانگیخت.

در این نامه که امضای ۴۶ نفر پای آن به چشم می‌خورد، از رئیس قوه قضاییه خواسته شده بود با توجه به شیوع ویروس کرونا و بازداشت ۲۶ ماهه محمد امامی، موجبات آزادی موقت او فراهم شود.

در پی انتشار متن نامه در شبکه‌های اجتماعی، برخی امضاکنندگان امضای خود را پس گرفتند و برخی نیز از بی‌اطلاعی خود از امضای پای نامه خبر دادند. با این حال برخی نیز از امضای خود دفاع کردند.

محمد امامی از متهمان اصلی پرونده فساد مالی در بانک سرمایه است که از بیش از دو سال پیش در بازداشت به سر می‌برد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، روز ۲۶ فروردین در واکنش به نامه درخوست آزادی محمد امامی با بیان این‌که این نامه «هنرمندانه نبود»، دلیل آن را تعریف و تمجید امضاکنندگان از کسی عنوان کرد که «حداقل در مظان اتهامات اقتصادی است».

آقای اسماعیلی در عین حال افزود که حکم این پرونده هنوز صادر نشده و نمی‌تواند جزئیات آن را اعلام کند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.