الیور استون: دیگر فیلم سینمایی نمی‌سازم
الیور استون، کارگردان بنام و موفق آمریکایی، اعلام کرد که دیگر فیلم سینمایی نخواهد ساخت. او که در کارنامه خود جوایز متعددی را به ثبت رسانده، همچنین گفت که قصد همکاری با شبکه‌های تلویزیونی یا رسانه‌های جاری را نیز ندارد.

الیور استون، کارگردان صاحب‌نام آمریکایی، بدون شک یکی از بحث‌برانگیزترین فیمسازان هالیوود محسوب می‌شود.

این کارگردان ۷۴ ساله در گفت‌وگویی با روزنامه آلمانی آگسبورگر آلگماینه گفته است، دیگر قصد ساختن فیلمی سینمایی را ندارد، اما همچنان به ساخت فیلم‌های مستند علاقمند است.

از جمله ویژگی‌ها و تخصص‌های الیور استون پرداختن به کابوس‌های آمریکا و آمریکاییان است؛ از جنگ ویتنام گرفته تا فاجعه یازدهم سپتامبر.

او در مصاحبه با این نشریه آلمانی گفته است که "به اندازه کافی" فیلم‌های سینمایی ساخته‌ و برای این کار انرژی زیادی صرف کرده است.

استون افزوده است: «برای آنکه فیلمی بسازی، باید یکی دو سال از عمرت را صرف این کار کنی. من دیگر انگیزه‌ای ندارم».

این کارگردان آمریکایی تصریح کرد که دیگر در پی چالشی در این عرصه نیست و نمی‌خواهد فقط "صرف فیلم ساختن" فیلم بسازد.

استون خاطرنشان کرد که در حال حاضر موضوعی هم وجود ندارد که واقعا توجه او را به عنوان سوژه فیلم جلب کرده باشد. او اضافه کرد که تمایلی به همکاری با شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های جاری (مانند نت‌فلیکس) را هم ندارد.

در کارنامه الیور استون افتخارات زیادی از جمله جوایز اسکار به ثبت رسیده است. فیلم‌های "جوخه"، "متولد چهارم ژوئیه"، "قاتلین بالفطره" و "مرکز تجارت جهانی"، از جمله آثار معروف او هستند.

USA Snowden Premiere in New York Oliver Stone Regisseur

۷۰ سالگی الیور استون؛ روایتگر "کابوس‌های آمریکا"
سینماگر جنجالی
روز ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶ مصادف است با تولد هفتاد سالگی الیور استون، شورشگر محبوب هالیوود؛ کارگردانی که در طول چندین دهه فعالیت سینمایی خود رویدادهای تاریخی و کابوس‌های آمریکا و آمریکاییان را بارها دستمایه‌ی آثارش قرار داده است. جوایز گوناگونی در ویترین افتخارات او جای دارند، از جمله ۳ جایزه اسکار.

USA Snowden Premiere in New York Oliver Stone Regisseur

Film Regisseur Oliver Stone

Film Regisseur Oliver Stone

Annual Academy Awards in Los Angeles Oliver Stone und Lauren Bacall

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.