نگرانی سینماها از نمایش هم‌زمان فیلم‌های وارنر در شبکه‌های اینترنتی خانگی
سینمای زنجیره‌ای ای‌ام‌سی آمریکا می‌گوید با شرکت فیلمسازی برادران وارنر وارد "مذاکرات فوری" شده است. وارنر می‌خواهد فیلم‌هایش را هم‌زمان با سینماها در شبکه‌های خانگی هم نمایش بدهد، که این باعث بحران شده است.

این اقدام شرکت فیلم‌سازی آمریکایی برادران وارنر تنش‌های زیادی بین استودیوهای فیلمسازی هالیوود و سینماهای آمریکا ایجاد کرده است.

به این ترتیب علاقه‌مندان به فیلم و سینما می‌توانند فیلم‌های علمی تخیلی تل‌ماسه و ماتریکس۴ را به انتخاب خود یا در سینما یا در شبکه نمایش آنلاین اچ‌بی‌او مکس ببیند.

معمولا فیلم‌های جدید چند ماه به طور انحصاری در سینما نمایش داده می‌شوند.

سینما و کرونا
سینماها به شدت به دنبال محتوای جذاب و فیلم‌های تازه‌ هستند تا بتوانند از طریق آنها مخاطبانشان را دوباره به سالن‌ها جذب کنند.

شیوع ویروس کرونا بسیاری از سینماها را تعطیل کرد و به تبع آن درآمد استودیوهای فیلمسازی هم به شدت سقوط کرد.

استودیو برادران وارنر تصمیم گرفته تمام فیلم‌های جدیدش در سال ۲۰۲۱ مستقیما در شبکه آنلاین اچ‌بی‌او هم قابل تماشا باشند. مالک این سرویس اینترنتی، کمپانی 'ای‌تی اند تی ' است که کمپانی مادر شرکت برادران وارنر است.

فیلم ماتریکس
کیانو ریوز در نقش نئو در ماتریکس۴ برمی‌گردد

فیلم‌ها بعد از اکران به مدت یک ماه در این شبکه اینترنتی آمریکایی در دسترس خواهند بود.

از جمله این فیلم‌ها گودزیلا در برابر کونگ، مورتال کامبت و جوخه انتحار است.

شرکت برادران وارنر همین‌طور اعلام کرده است که فیلم اکشن زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ هم علاوه بر سینما همزمان در اچ‌بی‌او مکس در دسترس خواهد بود. این فیلم پرخرج محصول سال ۲۰۲۰ است و قرار است کریسمس اکران شود. شرکت ای‌ام‌سی تنها با پخش همزمان این فیلم موافقت کرده است.

آن سرنوف‌،‌ رئیس و مدیر اجرایی شرکت برادران وارنر، گفته است که همه‌گیری جهانی کرونا "راهکارهای خلاقانه" طلب می‌کرد و "هیچ‌کس به اندازه ما نمی‌خواهد فیلم‌ها به پرده بزرگ سینما برگردند."

"ما می‌دانیم که محتوای جدید شریان اصلی هرگونه نمایش است اما باید بین این موضوع و حقیقتی که سالن‌های سینمای آمریکا با آن دست به گریبانند توازن برقرار کنیم. به احتمال زیاد بیشتر سالن‌ها در سال ۲۰۲۱ با ظرفیتی کمتر از گنجایش اصلی‌ کار خواهند کرد."

دعوای جدید
پیشتر شرکت فیلمسازی یونیورسال پیکچرز هم اعلام کرده بود که نمایش فیلم‌های تازه‌اش را همزمان و در یک روز در سینما و شبکه‌های خانگی آغاز می‌کند ولی در واکنش شرکت سینمای زنجیره‌ای ای‌ام‌سی، که مالک سینماهای اودئون بریتانیا نیز هست، اعلام کرد نمایش فیلم‌های این شرکت را ممنوع می‌کند.

نهایتا این دو شرکت توافق کردند که محصولات شرکت فیلمسازی یونیورسال ۱۷ روز بعد از اکران اولیه سینما در شبکه‌های نمایش آنلاین در دسترس قرار بگیرند.

شرکت برادران وارنر

خانم سارنوف که درباره دلایل تصمیم شرکت برادران وارنر توضیح می‌داد، گفت: "این طرح منحصر به فرد یک ساله" موجب می‌شود "سینمادوستانی که موقعیت رفتن به سالن‌ها را ندارند، یا هنوز آماده نیستند به سینما برگردند،‌ شانس دیدن فیلم‌های تولیدی عالی ما در سال ۲۰۲۱ را داشته باشند."

"به نظر ما این اقدامی برد-برد برای فیلم‌دوستان و نمایش‌دهندگان است و از شرکای فیلمسازی‌مان بسیار ممنونیم که همکاری کردند تا برای این شرایط راه حل خلاقانه‌ای پیدا کنیم."

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.