جشنواره فیلم فجر امسال «صرفا» برای داوران و در غیاب مردم برگزار می‌شود

دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر روز شنبه ۱۵ آذر در نشستی مجازی اعلام کرد که به دلیل شیوع کرونا، فیلم‌ها تنها برای هیئت داوران به نمایش درمی‌آید و حضور مردم در سالن‌های سینما قطعا منتفی است.

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، دبیر جشنواره، با بیان این‌که «ساده‌ترین تصمیم» تعطیلی این رویداد بود، افزود پس از «جلسه با اهالی سینما» تصمیم بر این شد که جشنواره را «صرفا برای داوران در بخش‌های مختلف برگزار کنیم».

آقای طباطبایی‌نژاد گفت این تصمیم برای «رعایت سلامت همه» اتخاذ شده است، اما اگر وضعیت سلامت در تهران رو به بهبود رفت، آثار برگزیده هیئت داوران در اولین فرصت برای «اهالی سینما و رسانه» به نمایش درمی‌آید.

او تاکید کرد در صورت بهتر شدن شرایط شیوع کرونا، امکان نمایش فیلم‌های جشنواره امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به شکل «محدود» در سینماهای مردمی فراهم خواهد شد.

اعلام این تصمیم از سوی مدیران جشنواره فیلم فجر، واکنش انتقادآمیز برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه سینماگران و اهالی رسانه را به دنبال داشته است.

بر اساس گزارش‌ها، بودجه تخصیص‌یافته به برگزاری این رویداد در حدود بیست میلیارد تومان برآورد شده است.

برخی از سینماگران و اهالی رسانه می‌گویند برگزاری جشنواره بدون حضور مردم «بی‌معنی» است و نمایش فیلم‌ها «صرفا برای داوران»، جز «ولخرجی مدیران» و اتلاف بودجه و تقسیم جوایز میان «خودی‌ها» حاصلی برای سینمای ایران نخواهد داشت.

مهدی کرم‌پور، کارگردان، در صفحه توئیتر خود با اشاره به این تصمیم نوشت: «جشنواره بدون مردم، جشن داخلی‌ست برای خوشایند و بیلان مدیران بالادستی‌تان!»

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.