جوایز بریت ۲۰۲۱؛ زنان خوشحال و تماشاچیان ذوق‌زده

دوآ لیپا ستاره جوایز بریت امسال، از دولت بریتانیا خواست حقوق کارکنان سرویس خدمات بهداشت و درمان بریتانیا را که بیش از یک سال درگیر کرونا بوده‌اند، افزایش دهد. این درخواست او با تشویق شدید تماشاچیان همراه شد که بیش از نیمی از آنها "کارکنان کلیدی" در دوره شیوع کووید بودند

جوایز بریت (بریتز) ۲۰۲۱ را بر خلاف سال قبل، خوانندگان و هنرمندان زن درو کردند.

مراسم اهدای جوایز بریت که مهم‌ترین جایزه موسیقی پاپ بریتانیا و دارای اعتباری جهانی است، امسال به صورت حضوری و با شرکت ستارگانی مانند تیلور سویفت، دوآ لیپا، هری استایلز و هزاران تماشاگر ذوق‌زده‌ای برگزار شد که حدود یک سال از شرکت در چنین برنامه‌هایی محروم بودند.

این مراسم از جمله اولین گردهمایی‌هایی بود که بدون رعایت مقررات سفت و سخت کرونا و به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی دولت برای ورود تدریجی به حالت معمول در لندن برگزار شد.

دوآ لیپا، خواننده و ترانه‌سرای محبوب، با کسب جایزه بهترین خواننده زن بریتانیایی و همین طور بهترین آلبوم سال (نوستالژی آینده -Future Nostalgia) خوشحال‌ترین برنده دیشب بود.

گروه سه نفره لیتل میکس، به عنوان بهترین گروه موسیقی پاپ جایزه بریت را گرفت و آرلو پارکس، خواننده زن بریتانیایی برنده جایزه بهترین هنرمند نوظهور شد.

تیلور سویفت، ستاره پاپ آمریکایی، که شهرت و محبوبیت بین‌المللی دارد، اولین زنی بود که جایزه "نماد جهانی" را در تاریخ بریتز دریافت کرد.

بیلی آیلیش، ستاره دیگر آمریکایی جایزه بهترین هنرمند زن بین‌المللی را به مجموعه جوایز بی‌شمار خود در دنیای موسیقی اضافه کرد و گروه آمریکایی هایم ( Haim) با سه هنرمند زن، برنده بهترین گروه پاپ بین‌المللی شد.

جایزه بهترین تک‌آهنگ بریتانیا به هری استایلز با آهنگ قند هندوانه ( Watermelon Sugar) رسید، جی هاس، برنده بریت بهترین خواننده مرد بریتانیا شد و جایزه بهترین هنرمند مرد بین‌المللی را The Weekend با نام اصلی ایبل مکنن تسفی دریافت کرد.

تیلور سویفت
تیلور سویفت جایزه بریت "نماد بین‌المللی" را گرفت که قبلا تنها سه هنرمند مرد دریافت کرده بودند: التون جان، رابی ویلیامز و دیوید بویی

دوا لیپا
اجرای دوآ لیپا در بریتز - این مراسم جزو اولین گردهم‌آیی‌هایی بود که بدون رعایت مقررات سفت و سخت کرونا برگزار شد

لیتل میکس
برای اولین بار در تاریخ ۴۱ ساله بریتز یک گروه با هنرمندان زن برنده جایزه بهترین گروه پاپ شد. لیتل میکس بعد از دریافت جایزه آن را به اسپایس گرلز و گرلز الاود، گروه‌های مشهور سابق تقدیم کردند و گفتند که باروشان نمی‌شود این گروه‌ها این جایزه را نبرده‌اند

آرلو پارکس
آرلو پارکس ۲۰ ساله که جایزه هنرمند نوظهور را گرفت، با اولین آلبومش (Collapsed in Sunbeams) تحسین بسیاری را برانگیخت

هری استایلز
هری استایلز که طبق معمول لباس‌هایش توجه دوست‌داران مد را جلب کرد، از جمله معدود برندگان مرد مراسم بریتز بود

التون جان
التون جان از جمله هنرمندانی بود که در مراسم دیشب برنامه اجرا کرد

هایم
گروه آمریکایی هایم اولین گروه هنرمندان زن بود که در دو دهه اخیر موفق به کسب جایزه بهترین گروه بین‌المللی بریتز شد. آخرین بار دستینی چایلدز در سال ۲۰۰۲ این جایزه را برده بود

گریف
گریف، برنده جایزه ستاره روبه‌رشد، در مراسم بریتز اجرا داشت

میبل
میبل، برنده بهترین خواننده زن سال ۲۰۲۰ هم در مراسم امسال حاضر بود

 

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.