اشتاین‌مایر: هم‌پیوندی پناهجویان به سود آلمان است
رئیس‌جمهور آلمان، در نخستین مصاحبه‌ی خود با یک روزنامه‌ی فرانسوی، از سیاست پناهجویی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، دفاع کرد و گفت که کشورش در امر هم‌پیوندی مهاجران و پناهجویان با جامعه هنوز در ابتدای راه است.
فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان، در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی فرانسوی "Ouest-France" در رابطه با روند هم‌پیوندی مهاجران و پناهجویان با جامعه، گفت که "آلمان تازه در آغاز راه است" و سیاست‌مداران این کشور باید با تلاش و ابتکار بیشتری در راه "به ثمر رساندن این وظیفه‌ی بزرگ" بکوشند.
اشتاین‌مایر، سپس از همه‌ی شهروندان، نهادهای مدنی، کلیسا و مراکز مستقل آلمان که دولت و ادارات این کشور را در امر سامان‌دهی به پناهجویان "تنها نگذاشتند"، قدردانی کرد و گفت که "بدون همت و یاری باور نکردنی آن‌ها" سازمان‌های اجرایی به "موفقیت کمتری" دست می‌یافتند.
رئیس‌جمهور آلمان، هم‌چنین افزود تلاش برای انتگراسیون پناهجویان در جامعه تنها به سود آنان نیست، بلکه "پیش‌شرطی است که از بروز درگیری در جامعه‌ی ما نیز جلوگیری می‌کند." 
هشدار به رای‌دهندگان فرانسوی
فرانک والتر اشتاین‌مایر در این مصاحبه‌ هم‌چنین نسبت به مسئله‌ی قدرت‌گیری راست‌گرایان و پوپولیست‌ها در اروپا هشدار داد و  یادآور شد که پیروزی ماری لوپن، نامزد راست‌گرایان فرانسه، این کشور را به سراشیبی انزوا سوق خواهد داد و سران  آن را از ایفای نقش جهانی‌ خود باز خواهد داشت. او گفت: «اگر اروپا بتواند، به ویژه با تلاش آلمان و فرانسه، به یک قدرت جهانی بدل شود، آن وقت قادر خواهد بود از نفوذ خود بهره‌برداری کند.» رئیس‌جمهور آلمان یادآور شد که جلوگیری از اجرای این نقش بین‌المللی که خواست پوپولیست‌های فرانسه هم هست، "ما را نه به بازیگر، بلکه به توپ بازی در دست قدرتمندان " تبدیل خواهد کرد.
او از رای‌دهندگان فرانسوی خواست به «حرف‌های تکراری گروه‌هایی ترتیب اثر ندهند که وعده می‌کنند آینده‌ای درخشان برای فرانسه بنا خواهند کرد، ولی هم‌زمان آن‌چه که تا کنون فرانسه ساخته، ویران می‌سازند؛ یعنی ثبات اروپا و بنیان‌گذاری اتحادیه‌ی اروپا.»
اشتاین‌مایر یادآور شد که "اتحاد کشورهای اروپایی" در حال حاضر با توجه به سمت و سوی جدید سیاست آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. رئیس‌جمهور آلمان در پایان گفت که "بازگشت به گذشته‌ای که اروپا پشت سر گذاشته" هدف او نیست.
 
 
 
 
 
 
 
 
دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.