دونالد ترامپ: تروریسم تهدیدی برای آزادی ادیان است
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در سخنرانی هفتگی خود خطاب به شهروندان آمریکا،‌ ضمن تبریک «عید پسح» به یهودیان و تبریک «عید پاک» به مسیحیان جهان، «تروریسم» را «تهدیدی برای آزادی ادیان مختلف» در جهان دانست.
دونالد ترامپ در سخنان خود که روز جمعه ۲۵ فروردین منتشر شده، گفت که این هفته خانواده‌های یهودی در آمریکا و سراسر جهان، «عید پسح» را جشن می‌گیرند و داستان نجات یهودیان را بازگو می‌کنند؛ داستان مردم «شگفت‌انگیزی» که از ظلم و ستم آزاد شدند.
وی افزود: «یهودیان در مقابل تمام آزار و اذیت‌هایی که در طول تاریخ دیدند، مقاومت کردند و امروز اسرائیل به عنوان یک اثر تاریخی از ایمان و استقامت ایستاده است».
«عید پسح» یادآور خروج یهودیان از اسارت حکومت فراعنه در مصر باستان است و یهودیان در این روز نان فطیر می‌خورند و مراسم ویژه برگزار می‌کنند.
دونالد ترامپ همچنین ضمن گرامیداشت عید پاک مسیحیان، حملات روز یکشنبه، به دو کلیسا در مصر را محکوم کرد.
در حالی که مسیحیان در سراسر جهان برای جشن‌های عید پاک آماده می‌شدند، در حمله گروه «حکومت اسلامی» (داعش) به دو کلیسا در شهرهای اسکندریه و طنطا در مصر، ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.
دونالد ترامپ، ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان حادثه، این حملات را «وحشیانه» توصیف کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «آمریکا همیشه کشور آزادی مذاهب بوده اما متأسفانه بسیاری در سراسر جهان از این آزادی خوشحال نیستند و یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها برای آزادی ادیان در جهان، همچنان تهدید تروریسم است».
به باور مسیحیان، عیسی مسیح در روزی که بخاطر آن آیین «عید پاک» را برگزار می‌کنند، سه روز پس از مصلوب شدن در بیت‌المقدس، زنده شد و در پی زندگی کردن چهل روزه در زمین، به آسمان عروج نمود.
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه، ابراز امیدواری کرد روزی برسد که همه مسیحیان، مسلمانان، یهودیان و هندوها بتوانند ایمان قلبی خود را دنبال کنند و آنچه را اعتقاد دارند بپرستند.
دونالد ترامپ در این پیام خطاب به شهروندان آمریکا گفت: «این را بدانید که ما برای همه آمریکایی‌هایی که نادیده گرفته شده‌اند می‌جنگیم. برای برخورداری همه شهروندان از حق امنیت و صلح مبارزه می‌کنیم تا آمریکایی‌ها بتوانند مطابق با شأن و منزلت خود کار و زندگی کنند».
او افزود: «تا زمانی که ما به یکدیگر ایمان داشته باشیم و به خدا اعتماد کنیم، موفق خواهیم بود».
در انفجارهای انتحاری روز یک‌شنبه، ۲۰ فروردین، در شهرهای طنطا و اسکندریه، دست‌کم ۴۷ تن کشته و بیش از ۱۲۰ تن زخمی شدند.
سه ساعت پس از انفجار بامداد یک‌شنبه در کلیسای جئورجیوس در طنطا، انفجار مرگبار دوم در کلیسایی در بندر اسکندریه رخ داد.
گروه «حکومت اسلامی» (داعش) مسئولیت این انفجارها را بر عهده گرفت.
فرد انتحاری دیگری همراه با بمب که می‌خواست یکشنبه به کلیسای مارکوس اسکندریه نیز حمله کند، با مقاومت نیروهای امنیتی روبه‌رو شده بود.
 
 
 
 
 
 
رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.