یوکیا آمانو: ایران در حال اجراء تعهدات خود در چارچوب برجام است
یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران در حال اجرای تعهدات خود بر اساس برجام از نخستین روز آغاز به اجرا گذاشتن توافق اتمی است. مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به نظارت "بی‌طرفانه" این نهاد جهانی بر تعهدات ایران در قبال برجام تاکید کرد.

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر، خطاب به ۳۵ کشور عضو شورای حکام آژانس گفت: آژانس از ژانویه ۲۰۱۶/ دی ماه ۱۳۹۵، یعنی روز آغاز اجرای توافق اتمی، در حال راستی‌آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های ایران مطابق تعهدات این کشور برای اجرا مفاد توافق اتمی است.

در بیانیه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در آغاز اجلاس فصلی منتشر شد، آمده است: آژانس به وظایف خود در چارچوب برجام، منطبق با روش‌های نظارت استاندارد آژانس، قراردادهای دوجانبه با ایران و پروتکل الحاقی ادامه می‌دهد.

یوکیا آمانو تاکید کرد: ایران، در حال اجراء تعهدات خود در چارچوب برجام است.

این مقام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متذکر شد: آژانس به نظارت و راستی‌آزمایی در چارچوب برجام نسبت به عدم خروج این کشور از اجرا تعهدات هسته‌ای ادامه می‌دهد.

یوکیا آمانو در پایان می‌افزاید: این نهاد جهانی، همان کاری را که درباره اجرا پروتکل الحاقی در مورد دیگر کشورهای عضو پروتکل الحاقی انجام می‌دهد در مورد ایران هم انجام خواهد داد.

گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، چند هفته پس از دیدار نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد و اعلام نگرانی کشورش از فعالیت‌های مشکوک ایران منتشر شد.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.