پاپ از موضع ترامپ در قبال مسائل آب و هوایی و قانون داکا انتقاد کرد
رهبر کاتولیک های جهان با بیان اینکه 'تاریخ درباره کسانی که تغییرات آب و هوایی را انکار می کنند قضاوت خواهد کرد'، ابراز امیدواری کرد ترامپ در تصمیمیش درباره قانون داکا بازنگری کند.
به گزارش بامداد دوشنبه شب ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان گفت که تاریخ درباره کسانی که از پذیرش نتایج علمی پیرامون تغییرات آب و هوایی سرباز می زنند، قضاوت خواهد کرد.
پاپ با بیان اینکه کسانی که درخصوص تغییرات آب و هوایی شک دارند می توانند از دانشمندان بپرسند، تاکید کرد: هر شخصی تصمیمی می گیرد و تاریخ درباره تصمیم ها قضاوت خواهد کرد.
وی درخصوص مسئولیت کشورها در همکاری برای پیشگیری از تغییرات آب و هوایی، با تاکید بر اینکه همه چنین مسئولیتی دارند، آن را مسئولیتی اخلاقی توصیف کرد.
پاپ فرانسیس تصریح کرد: این مسئله باید جدی گرفته شود. شوخی نیست، و افزود: هر فردی مسئول است، حتی سیاستمداران هم مسئولیت خود را دارند.
واتیکان از حامیان سرسخت توافق آب و هوایی پاریس است که در سال 2015 و به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به امضای حدود 200 کشور جهان رسید.
پاپ همچنین درخصوص قانون داکا و اقدام ترامپ برای لغو این قانون، ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهوری آمریکا در تصمیم خود بازنگری کند.
پاپ فرانسیس پیشتر نیز از سیاست های مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد و اقدام وی برای ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک را اقدامی 'غیرمسیحی' توصیف کرده بود.
قانون داکا، برنامه ای حمایتی است که در زمان باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا به تصویب رسید و از اخراج حدود 800 هزار مهاجری که در دوران کودکی به این کشور وارد شده اند، پیشگیری می کرد.

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.