سازمان القاعده: جنگجویان مسلمان به میانمار بروند
سازمان تروریستی القاعده با ادعای حمایت از مسلمانان میانمار، دولت این کشور را تهدید کرد که همان بلایی را که به سر مسلمانان آورده، خود متحمل خواهد شد. القاعده از مبارزان مسلمان خواسته که برای "مقاومت در برابر سرکوب" به میانمار بروند. در این میان، خانم آنگ سان سوچی رهبر دولت میانمار که از همه سو هدف انتقاد قرار گرفته، سفر خود را به نیویورک، برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل لغو کرد.

خبر عدم حضور آنگ سان سوچی در مجمع عمومی سازمان ملل را سخنگوی وی در روز چهارشنبه ١٣ سپتامبر اعلام کرد. مجمع عمومی کار خود را از یک روز قبل شروع کرده است. احتمال دارد که آنگ سان سوچی برای اجتناب از انتقادها از شرکت در اجلاس سازمان ملل منصرف شده باشد. در مجمع عمومی سال گذشته، وی قول داده بود که از حقوق اقلیت مسلمان حمایت کند و "با تمام توان در مقابل پیش‌داوری‌ها و عدم تساهل بایستد".

در این وضعیت قرار است که شورای امنیت برای رسیدگی به وضعیت میانمار یک جلسۀ محرمانۀ تشکیل دهد. طی نوزده روز گذشته نزدیک به ٣٧٠هزار نفر از اقلیت مسلمان میانمار به بنگلادش فرار کرده‌اند. به گفتۀ زید رعد حسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، رویدادهای میانمار "مثال روشنی برای پاکسازی قومی است".

تهدید القاعده

در این میان سازمان القاعده هم وارد میدان شد و با اعلام حمایت از مسلمانان قوم روهینگیا که به بنگلادش گریخته‌اند، به دولت میانمار هشدار داد که "به خاطر سرکوب مسلمانان تنبیه خواهد شد".

القاعده از طریق اینترنت اعلام کرد که "رفتار وحشیانه با برادران مسلمان بدون مجازات نخواهد ماند. دولت میانمار همان بلایی را که به سر مسلمانان آورد، خود تجربه خواهد کرد". این سازمان تروریستی می‌افزاید: "ما همۀ برادران مبارز را در بنگلادش، هند، پاکستان و فیلیپین فرا می‌خوانیم تا برای کمک به برادران مسلمان و تدارک مقدمات لازم برای مقاومت در برابر سرکوب، به میانمار بروند".

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.