آمریکا می‌کوشد اروپا را با خود علیه ایران همسو کند
یک مقام عالیرتبۀ دولت آمریکا امروز در بروکسل به خبرنگاران گفت که این کشور امیدوار است اتحادیۀ اروپا را به اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران و در مخالفت با برنامۀ موشکی این کشور وادارد. همین مقام گفته است که دولت آمریکا می کوشد کشورهای اروپایی را با موضع دونالد ترامپ در قبال ایران همسو کند. مقام آمریکایی در ادامه افزوده است که چنین همسویی بسیار جالب و احتمالاً سودمند خواهد بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، در جریان سفر هفتۀ گذشته اش به دوبی نگرانی عمیق خود را نسبت به برنامۀ موشک های بالستیکی تهران اعلام کرد و افزود که موشک شلیک شده توسط حوثی های یمن علیه عربستان در چهارم نوامبر گذشته متعلق به ایران بوده است.

اتحادیۀ اروپا اعلام می کند که اعمال مجازات های جدید علیه ایران نیازمند موافقت بیست و هشت کشور عضو این اتحادیه است و رسیدن به چنین توافقی آسان نیست. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، گفته است که چنین موضوعی در دستور کار اتحادیۀ اروپا در حال حاضر نیست و بعید است که در آیندۀ نزدیک در دستور کار اروپا قرار بگیرد. مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا سپس تصریح کرده است که برنامۀ موشک های بالستیکی ایران جزئی از توافق اتمی با این کشور به شمار نمی رود.

جمهوری آمریکا با اعلام عدم پایبندی ایران به توافق اتمی ضربۀ سختی به این توافق وارد آورده است.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.