چین: خواستار ورود به جنگ اقتصادی با آمریکا نیستیم اما تهدیدات را تلافی می‌کنیم
چین در واکنش به تهدیدات تجاری آمریکا اعلام کرده است که خواستار ورود به یک رویارویی تجاری نیست اما تهدیدات آمریکا در قبال واردات از چین را بدون پاسخ نخواهد گذارد. واکنش چین به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر وضع مالیات بر واردات فولاد و آلومینیوم است.

با وجود اینکه پکن، پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ در هفته گذشته، مبنی بر وضع مالیات بر واردات فولاد و آلومینیوم به خاک آمریکا، واکنش نشان داده بود، اما روز یک‌شنبه ۳ مارس در واکنشی قاطع، یک‌بار دیگر، اعلام کرد که این اقدام آمریکا را تلافی خواهد کرد.

جانگ یه‌سویی، سخنگوی جدید نشست عمومی مجلس نمایندگان خلق چین، امروز، در آستانه نشست عمومی سیزدهمین دوره مجلس ملی نمایندگان خلق چین، گفت: چین خواستار یک جنگ تجاری با ایالات متحده آمریکا نیست، اما اگر آنان محدودیت‌هایی را علیه منافع چین وضع نمایند، پکن نیز واکنش نشان خواهد داد.

صادرات فولاد چین به آمریکا محدود است اما چین نگران است تا اعمال تعرفه‌های جدید، تولیدکنندگان چینی را بیش از پیش در برابر رقیبان خود آسیب‌پذیر نماید. همچنین این کشور نگران است تا گسترش این محدودیت‌ها به دیگر محصولات این قدرت آسیایی نیز گسترش یابد.

دونالد ترامپ، هفته گذشته، مالیات جدیدی را بر واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا وضع کرد. بر أساس قانونی که در سال ۱۹۶۲ در آمریکا به تصویب رسید، رییس‌جمهوری می‌تواند در مواردی که امنیت ملی آمریکا به خطر می‌افتد، تحریم یا مالیات بر واردات خاص را وضع کند.

نشست عمومی سیزدهمین دوره مجلس ملی نمایندگان خلق چین از ۵ تا ۲۵ مارس در شهر پکن برگزار می‌شود. نشست امسال طولانی‌ترین و پربرنامه‌ترین نشست مجلس ملی نمایندگان چین در سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.