یمن: عملیات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی برای آزادسازی بندر حدیده
نیروهای یمنی مورد حمایت ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، از بامداد روز چهارشنبه ۲۳ خرداد، عملیات تهاجمی نظامی خود را برای تصرف بندر حدیده، بزرگترین بندر یمن آغاز کرده‌اند. عملیات علیه شبه‌نظامیان حوثی با حمایت هوایی و دریایی نیروهنای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی آغاز شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از بامداد روز چهارشنبه، واحدهای زمینی ارتش یمن به منظور خارج ساختن شبه‌نظامیان حوثی از بندر حدیده، مواضع و استحکامات حوثی‌ها را در این بندر زیر آتش سنگین گرفته‌اند. شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران قرار دارند.

بندر حدیده خبرگزاری دولتی امارات، ضمن اعلام خبر حملات سنگین علیه شبه‌نظامیان حوثی در یمن، گزارش داد علاوه بر بندر حدیده، حومه شهر نیز زیر حملات سنگین قرار گرفته است.

حدیده، بندر اصلی ارتباطی یمن است. حملات اخیر در بندر حدیده، سنگین‌ترن حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از زمان آغاز جنگ داخلی در یمن طی سه سال گذشته ارزیابی شده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات یمنی گزارش داد: عملیات آزادسازی بندر حدیده، سرآغازی برای شکست کامل حوثی‌ها در یمن است.

نیروهای امارات متحده عربی، که نیروهای زمینی ارتش یمن را مورد حمایت قرار می‌دهد، روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد، در سازمان ملل متحد تلاش کرد تا با استفاده از روش‌های دیپلماتیک، زمینه خروج نیروهای حوثی از بندر حدیده، بودن ورود به عملیات نظامی را ایجاد کند اما این تلاش‌ها در نهایت با شکست روبرو شد.

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی تاکید کرد: اکنون با انجام این عملیات و آزادسازی بندر حدیده، زمینه برای ورود حوثی‌ها به مذاکرات فراهم می‌شود.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.