حمله مهاجمان به ساختمان "معارف" (آموزش و پرورش) در جلال‌آباد به پایان رسید
حمله افراد مسلح به مرکز مدیریت معارف شهری (آموزش و پرورش) در شهر جلال‌آباد در ولایت ننگرهار، در شرق أفغانستان، دست‌کم ۱۰ کشته برجای گذارد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

این حمله که حوالی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح چهارشنبه ۲۰ تیر/سرطان، آغاز شد پس از چهار ساعت درگیری میان مهاجمان و نیروهای امنیتی ولایت ننگرهار به پایان رسید.

به گفته سخنگوی والی ننگرهار در این درگیر‌ی دست‌کم ده تن جان خود را از دست دادند و ده تن دیگر هم زخمی شدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی گزارش داد: حمله افراد مسلح به ساختمان مدیریت معارف شهری در جلال‌آباد، در ابتدا با چند انفجار آغاز شد و در پی آن صدای شلیک تیر شنیده شده و سپس صدای یک انفجار مهیب به گوش رسیده است.

حمله مهاجمان به ساختمان مدیریت معارف شهری همزمان با برگزاری امتحان ورودی به دانشگاه در شهر جلال‌آباد به وقوع پیوست. دست‌کم ۱۶ هزار داوطلب ورود به دانشگاه در این آزمون که از صبح چهارشنبه آغاز شده بود، شرکت کرده بودند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از آصف شینواری، سخنگوی اداره معارف (آموزش و پرورش) تاکید کرده است که در این حمله، ساختمان مرکزی معارف شهری هدف قرار نگرفته است.

در نخستین گزارش‌های محلی اعلام شده بود که حدود ۵۰ نفر در ساحتمان دوم مدیریت معارف شهری گرفتار آمده‌اند.

منابع بهداشتی در ولایت ننگرهار هم می‌گویند بیشتر قربانیان از کارمندان مدیریت معارف شهر جلال‌آباد هستند.

یک منبع در مدیریت معارف هم گفته است مدیر معارف و مسئول نظارت این اداره در میان کشته‌شدگان هستند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.