هشداری تازه درباره 'دخالت روسیه' در کارزار انتخاباتی امسال آمریکا
بلندپایه ترین مقام اطلاعاتی آمریکا روسیه را به تلاش برای مداخله در انتخابات میان دوره ای امسال آمریکا متهم کرده است.

دن کوتس، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا، روز پنجشنبه (۲ اوت) در یک کنفرانس خبری کاخ سفید گفت که نهادهای اطلاعاتی کشورش درباره مداخلات کشورهای دیگر از جمله روسیه در انتخابات میان دوره ای کنگره و ایالت ها و نیز انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نگران هستند.

او درباره فعالیت های منتسب به روسیه درباره انتخابات میان دوره ای گفت: "ما همچنان یک کارزار پیام فرستادن های فراگیر توسط روسیه را شاهد هستیم که هدفش ایجاد اختلاف و تضعیف آمریکاست."

آقای کوتس افزود: "این تلاش ها فقط ویژه این انتخابات یا انتخابات آتی نیست ولی در برگیرنده مسائلیست که به انتخابات امسال مربوط می شود."

جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، کریستوفر رآی رئیس پلیس فدرال (اف بی آی) پال ناکاسون رئیس سازمان امنیت ملی (ان اس ای) و کیرستین نیلسون وزیر امنیت ملی هم در این کنفرانس خبر حضور داشتند و درباره تلاش نهادهای زیر نظر خود برای تامین امنیت و اعتبار انتخابات ماه نوامبر توضیح دادند.

رئیس اداره‌ اطلاعات ملی آمریکا همچنین روسیه را متهم کرد که سعی می کند تعدادی از کاندیداها را هک کرده و از آنها یا مقامات دولتی اطلاعات به سرقت ببرد.

او تاکید کرد هرچند کشورهای دیگر هم در صدد چنین اقداماتی هستند، سازمان های اطلاعاتی آمریکا به دقت فعالیت های آنها را زیر نظر دارند.

روسیه بارها اتهام مداخله در انتخابات دوره قبل آمریکا به نفع دونالد ترامپ را بی اساس خوانده است
روسیه بارها اتهام مداخله در انتخابات دوره قبل آمریکا به نفع دونالد ترامپ را بی اساس خوانده است

فیسبوک این هفته اعلام کرد که ۳۲ صفحه و حساب کاربری که ظاهرا برای تاثیرگذاری بر انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا ایجاد شده بود را بسته است.

این شبکه اجتماعی گفت تحقیقاتش هنوز در مراحل اولیه است و دقیقا نمی‌داند چه کسی پشت این صفحات بوده است. به گفته فیسبوک سازندگان آن حساب‌ها تلاش کرده‌اند هویت‌شان و نزدیکی‌شان به یک کارزار روسیه فعال برای اختلال در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا را پنهان نگه دارند.

دولت روسیه بارها اتهام مداخله در انتخابات دوره قبل آمریکا به نفع دونالد ترامپ را بی اساس خوانده است.

آقای ترامپ هم این هفته حملات خود به تحقیقات مربوط به اتهام مداخله روسیه در انتخابات گذشته را تشدید کرد و خواهان پایان فوری آن شد. این در حالیست که رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده، درحال بررسی این موضوع است که آیا آقای ترامپ برای کارشکنی در مسیر تحقیقات تلاش کرده است یا نه.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.