روسیه: پوتین و ترامپ دیدار می‌کنند
کاخ ریاست‌جمهوری روسیه تائید کرده که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آرژانتین با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار خواهد کرد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی آقای پوتین گفته است در ابتدا ملاقات کوتاهی بین این دو صورت خواهد گرفت و سپس ممکن است گفت‌و‌گوهای بیشتری برگزار شود.

کاخ سفید آمریکا هنوز در این باره اظهارنظری نکرده اما سخنگوی آقای پوتین گفته است آمریکا انجام چنین دیداری را تائید کرده است.

آقای ترامپ پیشترگفته بود ممکن است به دلیل آنچه اقدام خصمانه روسیه در برابر اوکراین خوانده شده از دیدار با آقای پوتین خودداری کند.

آقای پسکوف گفته است روسای‌جمهوری دو کشور در این دیدار در باره مسایل امنیتی، روابط دو جانبه، خلع سلاح و بحران‌های منطقه‌ای مذاکره خواهند کرد. او گفته است این دیدار و گفت‌و‌گو تنها به نفع دو کشور نیست بلکه در جهت منافع جهان است.

به دنبال تنش پیش آمده بین روسیه و اوکراین، آقای ترامپ به روزنامه واشنگتن پست گفته بود ممکن است دیدارش با آقای پوتین را لغو کند.

مقام‌های آمریکایی عمدتا با لحنی تند اقدام روسیه برای توقیف قایق‌های اوکراینی را محکوم کرده‌اند اما آقای ترامپ در این زمینه محتاطانه عمل کرده است.

اوکراین گفته است گارد ساحلی روسیه به سه قایق این کشور در تنگه کرچ بین روسیه و کریمه شلیک کرده و آنها را توقیف کرده است. دولت اوکراین این اقدام روسیه را "خصمانه" خوانده اما روسیه گفته است این قایق‌ها به طور غیرقانونی وارد آب‌های روسیه شده بودند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.