تظاهرات صدها هزار ایتالیایی در اعتراض به سیاست اقتصادی دولت
دویست هزار نفر در رم بنا به دعوت اتحادیه‌های کارگری این کشور و برای بهبود وضع نابسامان اقتصادی تظاهرات کردند. تطا‌هرکنندگان از دولت پوپولیست این کشور خواستند برای مبارزه با فقر و بیکاری سرمایه‌گذاری کند.

اتحادیه‌های کارگری ایتالیا روز شنبه نهم فوریه (۲۰ بهمن) مردم این کشور را فراخواندند علیه دولت پوپولیستی این کشور دست به تظاهرات بزنند. استقبال از این فراخوان بی‌سابقه بود. ایتالیایی‌ها از سراسر کشور به سمت پایتخت رم حرکت کردند.

معترضان با ۶ قطار ویژه،۱۳۰۰ اتوبوس و کشتی و همچنین با پروازهای داخلی ارزان‌قیمت خود را به رم رساندند. شمار معترضان به ۲۰۰ هزار نفر رسید. آنها از دولت پوپولیستی ایتالیا خواستند برای بهبود اوضاع نابسامان اقتصادی تلاش کند.

تظاهرکنندگان با شعار "آینده برای کار" از دولت و بخش خصوصی درخواست کردند که سرمایه‌گذاری کنند و اصلاحات انجام دهند.

در طول چهار سال گذشته این بزرگترین تظاهرات ایتالیا بوده است. در این تظاهرات نمایندگان شرکت‌های ایتالیایی و سران احزاب چپ ایتالیا هم شرکت فعالی داشتند.

اتحادیه‌های کارگری ضمن اعتراض به دولت پوپولیست این کشور از برنامه‌های اقتصادی حزب "جنبش پنج ستاره" و حزب راستگرای افراطی "لیگا" ابراز نارضایتی کردند. سران اتحادیه‌های کارگری و احزاب چپ برنامه‌های این دولت برای اصلاح قوانین بازنشستگی را کافی نمی‌دانند. آنها انتقاد کردند که دولت این کشور برای رفع این مشکل برنامه‌ای ندارد و درآمد کارگران کشور بسیار پایین آمده است.

نمایندگان کارگران در این تظاهرات خواستار مبارزه دولت با فقر و بی‌کاری شدند.

آنناماریا فورلان رئیس دومین اتحادیه بزرگ کارگری CISL گفت ایتالیا اکنون دچار رکود اقتصادی شده و دولت باید برنامه‌های خود را تغییر دهد.

اقتصاد ایتالیا با مشکلات فراوانی روبروست. صادرات ایتالیا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرده و این موضوع بر بودجه دولت پوپولیست این کشور نیز تاثیرات منفی گذاشته است.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.