چهار انگشت دست یکی از تظاهرکنندگان در سیزدهمین شنبه تظاهرات جلیقه زردها بر اثر اصابت نارنجک قطع شد
هواداران و اعضای جنبش جلیقه زردها روز گذشته شنبه ۹ فوریه/۲۰ بهمن در سیزدهمین شنبه پیاپی بار دیگر در پاریس و چندین شهر دیگر فرانسه دست به تظاهرات زدند. چهار انگشت دست یکی از جلیقه زردها در حین راهپیمایی دیروز در پاریس بر اثر اصابت نارنجک قطع شد.

پرده سیزدهم از تظاهرات جلیقه زردها روز گذشته شنبه ۹ فوریه/۲۰ بهمن در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه اجرا شد.

بر اساس وزارت کشور فرانسه، پنجاه و یک هزار و چهار صد تن در کل کشور و چهار هزار تن در پاریس در تظاهرات سراسری روز گذشته شرکت کرده بودند.

بنا بر گزارش پلیس پاریس، با رسیدن تظاهرکنندگان به مجلس ملی فرانسه درگیری و حوادثی در پاریس رخ داد و در طی آن چهار انگشت دست یکی از تظاهرکنندگان قطع شد. دلیل اصلی این حادثه هنوز روشن نیست اما یکی از شاهدان به خبرگزاری فرانسه گفته است که این حادثه در اواسط روز بر اثر پرتاب نارنجک صوتی و انفجاری به دست نیروهای انتظامی و اصابت آن به فرد مزبور رخ داده است.

در گیری های دیگری نیز در حدود ساعت چهار ونیم بعد از ظهر در نزدیکی برج ایفل و در فضایی بسیار متشنج روی داد. یک ساختمان مسکونی و چندین عابر بانک تخریب شد و حدود ده اتومبیل گرانقیمت و نیز یک خودروی ﻣﺄمورین ویژه عملیات نظامی ضد تروریستی به آتش کشیده شد.

پلیس پاریس در ساعت ۲۰ شب گذشته اعلام کرد که ۳۹ تن را در طی تظاهرات دستگیر و ۲۱ تن را موقتاً بازداشت کرده است.

تعداد تظاهرکنندگان در شهر تولوز، در جنوب فرانسه، در بردو در جنوب غربی و در دیژون در شرق این کشور و نیز در چندین شهر دیگر بسیار زیاد بود و درگیری های شدیدی رخ داد.

بر اساس نظرسنجی که نتایج آن پنجشنبه گذشته هفتم فوریه/هجدهم بهمن منتشر شد، ۶۴ درصد از فرانسویان کماکان از جنبش جلیقه زردها پشتیبانی می کنند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.