یک سناتور زن دیگر نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شد
ایمی کلوباچر، سناتور دمکرات اهل مینه‌سوتا، نامزدی خود در انتخابات مقدماتی حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را اعلام کرده است.

خانم کلوباچر، که قبلا دادستان بوده، گفت که در این رقابت ها "نماینده همه کسانی است که می خواهند تلاش شان در زندگی به رسمیت شناخته شود."

نام او در جریان جلسات پرتنش بررسی صلاحیت برت کاوانا، قاضی دیوان عالی و ویلیام بار، نامزد سکانداری وزارت دادگستری، با طرح سوالات سخت از آنها زبان‌زد شد.

او که ۵۸ سال دارد به جمع نسبتا بزرگی از دمکرات هایی می پیوندد که می خواهند نامزدی حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری را به دست آورند.

پیش از او از جمله سناتور الیزابت وارن، کمالا هریس و تولسی گابارد اعلام نامزدی کرده اند.

به علاوه این اولین بار در تاریخ حزب دمکرات است که بیش از یک زن خود را برای کسب نامزدی حزب کاندید می کند. در واقع تاکنون پنج زن برای شرکت در این رقابت ها کاندید شده اند.

ایمی کلوباچر کیست؟

او بعد از وکالت در یک شرکت خصوصی، در سال ۱۹۹۸ به عنوان دادستان ارشد پرجمعیت ترین بخش (کانتی) ایالت مینه سوتا، هنپین، منصوب شد.

او هشت سال بعد به عنوان اولین زن از همین ایالت راهی سنا شد.

خانم کلوباچر همواره به عملکرد فراجناحی خود مباهات کرده است. او در کتاب خاطراتش در سال ۲۰۱۵ نوشت همواره توانسته "اختلافش با دیگران را بیان کند بی آنکه رفتاری ناخوشایند داشته باشد."

او نوشت: "شهامت در پایتخت کشورمان این نیست که به تنهایی در یک سالن خالی سخنرانی کنید. شهامت این است که برای خیر کشور نشان دهید می توانید در کنار کسی کار کنید که همیشه با او موافق نیستید."

در زمانه ای که دیدگاه های سیاسی در قالب توئیت های ۲۸۰ کاراکتری بیان می شوند، وجهه خانم کلوباچر به عنوان کسی که می تواند دور از انظار کار کند می تواند نقطه مثبتی برایش باشد.

به علاوه او کسی است که توانست در انتخابات سال پیش ۴۳ بخش از ایالت مینه سوتا را که در سال ۲۰۱۶ به دونالد ترامپ رای داده بودند به حمایت از خود قانع کند.

روی دیگر این نقطه قوت این است که عملکرد فراجناحی اش باعث کسر منزلت او در حزبی شود که در عصر ریاست جمهوری ترامپ بیش از پیش به آرمان های لیبرال تمایل نشان می دهد.

او از جمله از طرح سناتور مستقل برنی سندرز برای همگانی کردن بیمه درمانی حمایت نکرده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.