عملیات انتحاری در جلال آباد افغانستان دهها کشته و زخمی به بار آورد
در نتیجۀ یک سوءقصد انتحاری و تبادل آتش میان مهاجمان و نیروهای امنیتی افغانستان در شهر جلال آباد دست کم شانزده نفر کشته شدند. عطاالله خوگیانی، سخنگوی ولایت ننگرها، با اعلام این مطلب افزوده است که این حمله خاتمه یافته و پنج حمله کننده نیز کشته شدند.

به گفتۀ عطاالله خوگیانی این حمله سحرگاه امروز چهارشنبه پانزدهم مارس علیه یک شرکت محلی به نام بی تی پی در نزدیکی فرودگاه جلال آباد صورت گرفت که در اثر آن ١۶ نفر از کارکنان این شرکت کشته و ٩ نفر دیگر زخمی شدند. حال دو تن از زخمی شدگان وخیم گزارش شده است. یکی از اعضای شورای محلی شمار کشته شدگان را ١۸ نفر اعلام کرده است.

به گفتۀ عطاالله خوگیانی دو تن از مهاجمان جلیقه های حاوی مواد انفجاری خود را منفجر کردند و دو تن دیگر از آنان به ضرب گلوله های نیروهای امنیتی کشته شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. این حمله همزمان است با مذاکرات صلح میان طالبان و نمایندگان آمریکا که از یک هفتۀ پیش در دوحه از سر گرفته شده است.

به گفتۀ وزارت امور خارجۀ آمریکا مذاکرات حول چهار موضوع که مفاد توافق آینده را تشکیل می دهند، ادامه دارد. این چهار موضوع عبارتند از : مبارزه با تروریسم، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، گفتگو میان نیروهای افغان و آتش بس میان نیروهای درگیر در افغانستان.

نشریۀ نیویورک تایمز به تازگی نوشت که خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از افغانستان در سه یا پنج سال آینده از جمله موارد مذاکره با طالبان است، هر چند طالبان این ادعا را تکذیب کردند.

جمعه گذشته یک حملۀ گستردۀ طالبان علیه یک پایگاه نظامی مشترک نیروهایی آمریکایی و افغان در جنوب-غرب افغانستان به کشته شدند ٢٣ تن از نیروهای نظامی افغانستان منجر شد. در این حمله دست کم بیست تن از اعضای طالبان نیز کشته شدند. امروز چهارشنبه ششم مارس وزیر دفاع افغانستان اعلام کرد که در بیست و چهار ساعت گذشته ٩٢ تروریست در درگیری های پراکنده در ولایات افغانستان کشته شدند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.