عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک در باغوز به تعویق افتاد
نیروهای سوریه دموکراتیک برای تسلیم نیروهای داعش و خروج غیر نظامیان باغوز سوریه تا نیمروز شنبه ۱۸ اسفند آتش بس اعلام کرده بودند. در حالی که با تمام شدن مهلت آتش بس انتظار می رفت که حملات نیروهای سوریه دموکراتیک به آخرین سنگرهای باقیمانده در باغوز آغاز شود، دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز (شنبه) از به تعویق افتادن عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک در باغوز سوریه خبر داده است.

عدنان عفرین، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت طی این مدت هیچ غیر نظامی از باغوز خارج نشده است. وی گفت انتظار دارد که شاید غیر نظامیان تا ظهر شنبه خارج شوند. او گفت در عرصه میدانی به غیر از درگیری های پراکنده هیچ گشایش جدیدی آغاز نشده است.

مصطفی بالی، مدیر مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک هم تأیید کرد که در باغوز عملیات خروج صورت نگرفته است.

پیش از این هم نیروهای سوریه دموکراتیک به منظور دادن فرصتی به هزاران تن برای خروج، حملات خود به آخرین پایگاه داعش در باغوز را کند کرده بودند. این نیروها چند ماه پیش درگیری نهایی را برای بازپس گرفتن باغوز آغاز کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می گوید، طی در گیری ها در حدود ۱۹ هزار نفر از تونل‌ها و سنگرها خارج شدند که بیش از ۲ تن از آنها عضو داعش بودند. مدیر این سازمان گفت، اطلاعات موجود درباره برخی نیروهای داعش نشان می دهد که آنان از طریق تونل‌ها از منطقه الانبار عراق وارد سوریه شده‌اند. وی افزود، به نظر می‌رسد، آن دسته از نیروهای داعش که خارج می‌شوند، به ترکیه خواهند رفت.

 

 

 

 رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.