دونالد ترامپ، تحقیقات مولر را تلاش برای کودتا علیه دولت خود خواند
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از وزارت دادگستری خواسته است تا درباره منشاء آغاز تحقیقات پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ تحقیق کند.

آقای ترامپ گفته است تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیق در باره دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ تلاش برای کودتا علیه دولت او بوده است.

پیشتر ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا گفت سازمان‌های اطلاعاتی این کشور در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ از ستاد دونالد ترامپ، "جاسوسی" کرده بودند.

او در توضیح سخنان خود گفت منظورش این نیست که جاسوسی "نابجا و نامناسبی" صورت گرفته اما باید در این باره تحقیق شود.

مقام‌های اطلاعاتی آمریکا پیشتر خاطرنشان کرده بودند که آنها در حال جاسوسی از روس‌ها و نه از ستاد ترامپ بودند.

این ادعای وزیر دادگستری با واکنش تند حزب دموکرات مواجه شد و نمایندگان دموکرات خواهان ارائه مستندات در این باره شدند. سناتور چاک شومر، از رهبران حزب دموکرات، آقای بار را به تبلیغ تئوری‌های توطئه متهم کرده است.

ترامپ چه گفت؟

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا
ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا گفته است سازمان‌های اطلاعاتی این کشور در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ از ستاد دونالد ترامپ، "جاسوسی" کرده بودند

آقای ترامپ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از تحقیقات وزارت دادگستری در باره ارتباط احتمالی ستاد انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ با روسیه انتقاد کرد.

این تحقیقات در نهایت اتهام تبانی ستاد انتخاباتی آقای ترامپ و روسیه را نادرست یافت و درباره اتهام تلاش آقای ترامپ برای اخلال در روند قضایی این تحقیقات نتوانست به نتیجه‌گیری نهایی برسد.

آقای ترامپ گفت: "این تلاش برای کودتا بود، این تلاش برای به زیر کشیدن یک رئیس‌جمهوری بود و ما آنها را شکست دادیم."

آقای ترامپ کل روند تحقیقات مولر را غیر قانونی خواند و خواهان تحقیق وزیر دادگستری در باره منشا این تحقیقات شد.

آنتونی زورکر، خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا از مدت‌ها پیش خواهان تحقیق در باره افرادی شده که مسئول راه انداختن تحقیق در باره ستاد او بودند و به نظر می‌رسد با وزیر جدید دادگستری، او به این خواسته خود خواهد رسید.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.