هشدار درباره بازگشت اعضای پیشین داعش به آلمان
اداره امنیت داخلی آلمان نسبت به خطرات بازگشت جهادی‌های پیشین از سوریه و شمال عراق هشدار داد. به گفته رئیس اداره امنیت داخلی آلمان باید از شکل گرفتن نسل تازه تروریست‌ها از فرزندان افراد جهادی پیش‌گیری کرد.

اداره امنیت داخلی (اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی) نسبت به خطراتی هشدار داد که با بازگشت جهادگران وابسته به داعش از سوریه و شمال عراق افزایش یافته است.

توماس هالدنوانگ، رئیس اداره امنیت داخلی آلمان، به "ولت ام زونتاگ" گفته است که در آمار آن اداره شمار افرادی که در سال ۲۰۱۸ به عنوان تروریست‌های بالقوه ارزیابی می‌شوند تا ۲۲۴۰ نفر افزایش یافته است. او تأکید می‌کند بر این عده کسانی را باید افزود که پس از پایان "مأموریت جهادی" اکنون به آلمان برمی‌گردند.

رئیس اداره امنیت داخلی آلمان هشدار می‌دهد که نباید شکست "دولت اسلامی" (داعش) را به معنای پایان یافتن خطر آن دانست.

او تأکید می‌کند: «باید برای هر ضربه‌ای از سوی آنها در کشورهای اروپایی و حتی در آلمان آماده باشیم».

به گفته او گروه‌های تروریستی در فضای مجازی شبکه‌های مجهزی تشکیل داده‌اند که از طریق آنها می‌توانند هواداران خود را باز هم به سوی قتل و ترور هدایت کند.

"کودکان خطرناک"

رئیس اداره امنیتی آلمان می‌گوید که باید با فرزندان جهادگران برگشته به آلمان هشیارانه عمل کرد، زیرا به گفته او شاید همین بچه‌ها در آینده در گروه‌های تروریستی فعال شوند.

به گفته او بسیاری از این کودکان قهر و خشونت داعش را از نزدیک تجربه کرده‌اند و چه بسا پدران خود را قهرمان می‌بینند. بررسی فعالیت‌های تروریستی در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که افراد کم سن و سال "طعمه" خوبی برای گروه‌های افراطی هستند. او تأکید می‌کند که کودکان قربانی هستند و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.

رئیس اداره امنیتی آلمان در این راستا و برای نظارت بیشتر بر فعالیت‌های تروریستی خواستار تغییراتی در قانون شده است. او می‌گوید: «خوب می‌شود اگر بتوانیم اطلاعات بیشتری درباره آنها گردآوری کنیم و آنها را در اختیار اداره کودکان و نوجوانان قرار دهیم».

گزارش تکان‌دهنده یک آلمانی از سرزمین "دولت اسلامی"

هالدنوانگ از این که در آینده می‌توان بر شبکه‌های پیام‌رسانی نظارت داشت، استقبال کرده و می‌گوید: «از راه‌های قدیمی مثل شنود تلفن تنها می‌توان به اطلاعات سطحی دست یافت. نظارت بر تماس افراد در اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی خیلی مهمتر است».

او توضیح می‌دهد که افراد افراطی و تروریست برای تماس‌های خود به شکل فزاینده از شبکه‌هایی مانند وتس‌اپ، فیس‌بوک و همچنین از طریق پخش آنلاین پیام‌های ویدیویی استفاده می‌کنند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.