درخواست صلیب سرخ برای یافتن خدمه ربوده شده در سوریه
صلیب سرخ در جست و جوی اطلاعاتی درباره سه خدمه این سازمان است که پنج سال و نیم پیش در سوریه ربوده شدند.

این سازمان در اولین بیانیه مشروح درباره این حادثه گفت که لوئیزا آکاوی، علا رجب و نبیل بخدونس در اکتبر سال ۲۰۱۳ هنگام سفر در استان ادلب در شمال غرب سوریه ربوده شدند.

به گفته صلیب سرخ خانم آکاوی تحت اسارت گروه دولت اسلامی بود و در اواخر سال ۲۰۱۸ شواهدی از زنده او وجود داشته است.

سرنوشت آقای رجب و آقای بخدونس معلوم نیست.

خانم آکاوی پرستار ۶۲ ساله و شهروند نیوزیلند است. علا رجب و نبیل بخدونس که هر دو اهل سوریه بودند راننده وسایل نقلیه کمک رسانی بودند.

دومینیک استیلهارت مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: "از هر کسی که اطلاعاتی در این باره دارد تقاضا داریم آن را با ما در میان بگذارد. اگر همکاران ما هنوز اسیر هستند، خواستار آزادی فوری و نامشروط آنها هستیم."

در پی سقوط ماه پیش آخرین ناحیه تحت کنترل گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) در نزدیکی مرز عراق نگرانی ها در مورد ایمنی خانم آکاوی افزایش یافته است.

Nabil Bakdounes
نبیل بخدونس راننده صلیب سرخ بود

کهنه کار مناطق جنگ زده - ایموجین فوکس، بی بی سی نیوز، ژنو

لوئیزا آکاوی از کهنه کاران مناطق جنگ زده است که در بوسنی، سومالی و افغانستان کار کرده است. او یک بار از حمله سال ۱۹۹۶ به مجتمع صلیب سرخ در چچن که به مرگ شش همکارش منجر شد جان به در برده بود.

او در سال ۱۹۹۹ مدال "فلورانس ناتینگیل" را به خاطر خدمات پرستاری اش دریافت کرد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ که برای یافتن او و کارمندان سوری ربوده شده با او به شدت در پشت صحنه تلاش کرده، می داند که او مدتی در رقه بوده است و در پایان سال گذشته زنده بود.

پناهجویان متواری از آخرین پایگاه داعش در سوریه گزارش می دهند که او را هنگام کار پرستاری دیده اند. اما هیچ کس نمی داند او چه وضعیتی را پشت سر گذاشته و از نظر روحی در چه وضعیتی است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.