هشدار امنیتی آمریکا: دستور خروج کارکنان غیرضروری سفارت از خاک عراق
وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در یک هشدار امنیتی، از خروج تمام کارکنان غیرمهم و غیرضروری دولتی خود در عراق خبر داده است. این هشدار امنیتی در پی افزایش تنش‌ و تهدیدهای میان ایران و آمریکا، همچنین سفر غیرمنتظره مایک پمپئو به عراق صادر شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۱۵ ماه می، در اطلاعیه‌ای، از آن دسته از اتباع و کارکنان خود که کار ضروری در سفارت بغداد و کنسولگری این کشور در اربیل ندارند، خواست تا خاک عراق را ترک کنند.

در پیامی مشابه که بر روی پایگاه اینترنتی سفارت آمریکا در عراق منتشر شده، آمده است که وزارت امور خارجه آمریکا دستور خروج تمامی کارکنان غیرضروری خود از خاک عراق را صادر کرده است.

همچنین در این اطلاعیه تاکید شده است که امکانات محدودی برای ارائه خدمات اضطراری به شهروندان آمریکا در عراق موجود هست. اما خدمات معمول کنسولی در بغداد و اربیل متوقف شده است.

بر اساس فرمان وزارت امور خارجه آمریکا، از این پس توان محدودی در تامین خدمات امدادی و فوریتی برای شهروندان آمریکایی در عراق ارائه خواهد شد.

همچنین در دستور وزارت امور خارجه آمریکا تاکید شده است: کارکنان غیرضروری در اولین فرصت خاک عراق را با وسایل نقلیه تجاری ترک کرده و از نزدیک شدن به تاسیسات آمریکایی در عراق خودداری کنند.

تصمیم وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر صدور دستور برای کارکنان غیرضروری دولتی برای ترک خاک عراق پس از سفر غیرمنتظره‌ی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در هفته‌ی گذشته به عراق اعلام شد.

برخی منابع امنیتی در عراق مدعی شدند: تصمیم اخیر دولت آمریکا، در پی آگاه شدن دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا از حمله‌‌های راکتی گروه‌های شیعی نزدیک به جمهوری اسلامی ایران به مواضع آمریکایی‌ها در عراق مربوط می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام مسئول در ارتش عراق که در جریان جزئیات سفر مایک پمپئو به عراق قرار داشته، گفته است: مقامات آمریکایی تاکید دارند اگر نیروهای آمریکا در خاک عراق هدف حمله قرار گیرند آنان بدون هماهنگی با بغداد از خود دفاع خواهند نمود.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.