ترامپ: احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران همیشه وجود دارد
ترامپ در مصاحبه با شبکه تلویزیون بریتانیایی "آی‌تی‌وی" گفته است که آمریکا آمادگی گفت‌وگو با ایران را دارد، اما احتمال انجام عملیات نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا همیشه وجود دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از آمادگی خود برای دیدار و گفت‌وگو با حسن روحانی گفته است. پیش از او، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از آمادگی این کشور برای مذاکره بدون قید و شرط با مسئولان ایران خبر داده بود.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۱۵ خرداد (پنجم مه) با انتشار گزارشی از لندن به مصاحبه دونالد ترامپ با شبکه تلویزیونی ITV بریتانیا اشاره کرده است.

ترامپ در این گفت‌وگو ضمن اعلام آمادگی خود برای دیدار و گفت‌وگو با همتای ایرانی خود، از وجود احتمال حمله نظامی به ایران سخن گفته است.

ترامپ به دشمنی و خصومت ایران با آمریکا اشاره کرده و گفته است: «زمانی که من زمام امور در آمریکا را برعهده گرفتم، این کشور تبدیل به مکانی برای خصومت و دشمنی شدید شده بود.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ایران در آن زمان ملت تروریستی شماره یک در جهان بود و شاید هنوز هم چنین باشد.»

ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا به باور او نیازی به بهره‌گرفتن از عملیاتی نظامی علیه ایران وجود دارد یا خیر، گفت: «همیشه چنین احتمالی وجود دارد. آیا من چنین چیزی می‌خواهم؟ نه. ترجیح من چیز دیگری است. اما احتمال حمله نظامی به ایران همیشه وجود دارد.»

خبرنگار از ترامپ می‌پرسد که آیا او آماده است با حسن روحانی دیدار و گفت‌وگو کند. ترامپ در پاسخ می‌گوید: «آری. البته. ترجیح من گفت‌وگو و مذاکره است.»

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.