اسرائیل پایگاه‌های حزب الله لبنان را در سوریه بمباران کرد
رسانه های رسمی رژیم سوریه خبر دادند که دفاع ضدهوایی این کشور موشک های اسرائیلی را در جنوب سوریه رهگیری و نابود کرده‌ است. با این حال، سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که این موشک ها مواضع حزب الله لبنان را هدف گرفته اند.

سانا، خبرگزاری دولتی سوریه، گفته است که این حملات ساعت دو بامداد چهارشنبه دوازدهم ژوئن در منطقۀ تل‌الحاره در استان درعا و در نزدیکی بلندی های جولان روی داده است. سانا در گزارش خود افزوده است که حملۀ موشکی اسرائیل تنها خسارات مادی در پی داشته و هیچکس در نتیجۀ آنها کشته یا زخمی نشده است. سانا در گزارش خود افزوده است : "سامانه های دفاع ضدهوایی سوریه با تهاجم موشک های اسرائیلی در تل‌الحاره روبرو شده و شماری از آنها را نابود کردند."

با این حال، سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که هواپیماهای اسرائیلی دو پایگاه حزب الله لبنان، متحد رژیم‌های سوریه و ایران، را آماج گرفته اند. رامی عبدالرحمان، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که کلیه اهداف این حمله به حزب الله لبنان متعلق بوده‌اند.

اسرائیل همواره اعلام کرده که به حملات خود علیه مواضع نظامی ایران و حزب الله در سوریه ادامه می‌دهد و نخواهد گذاشت که جمهوری اسلامی ایران در جوار مرزهایش مستقر شود.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که تل الحاره مرتفع ترین قلۀ در غرب استان درعا است که در آن حزب الله لبنان رادار و رژیم سوریه پدافند ضدهوایی خود را کار گذاشته اند. موشک های اسرائیلی همچنین شهر قنیطره در منطقۀ غیرنظامی بلندی های جولان میان سوریه و اسرائیل را هدف گرفته اند.

به گفتۀ سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه در این منطقه نیروهای حزب الله لبنان در بخش غیرنظامی تحت کنترل سوریه مستقر شده اند. سانا، خبرگزاری رسمی سوریه، اسرائیل را به انجام جنگ الکترونیکی در این ناحیه نیز متهم کرده و گفته است که دولت یهود از این طریق رادارهای مستقر در این منطقه را کور کرده است.

در اوایل ماه جاری، اسرائیل طی بیست و چهار ساعت شماری از مواضع نیروهای وفادار به رژیم بشار اسد را در سوریه هدف حمله قرار داد که در نتیجۀ آن پانزده نظامی از جمله شماری از رزمندگان خارجی کشته شدند. سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که در حملات مشابه ارتش اسرائیل در ژانویه گذشته ٢١ نفر که عمدتاً نیروهای نظامی ایران بودند کشته شدند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.